دسته‌بندی نشده

آشنایی با انواع روش‌های اقامت دانشجویان در قبرس شمالی

ما در این محتوا سعی بر آن داریم تا شما را با  شرایط اقامت دانشجویی در قبرس شمالی و انواع آن آشنا کنیم. اگر شما هم تصمیم به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی از جمله قبرس شمالی را دارید ما خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم!
دانشگاه‌های قبرس شمالی شامل بورسیه هستند و همین موضوع باعث کاهش چشم‌گیر هزینه‌های تحصیل می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله بورسیه دانشگاه‌های قبرس شمالی را مطالعه کنید.  قبرس شمالی از لحاظ رفاه و امکانات با اکثریت کشورهای اروپایی رقابت می‌کند؛ اما هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور پائین‌تر است. هزینه‌های زندگی و اقامت برای دانشجویان مقیم قبرس شمالی بطور میانگین 350 تا 600 دلار در هر ماه خواهد بود.

اقامت دانشجویی در قبرس شمالی

برای اقامت دانشجویی، می‌بایست تمامی جوانب قضیه را در نظر بگیرید و هزینه‌های مختلف را برآورد کنید. هنگامی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی گرفتید اولین چالشی که با آن روبرو هستید مساله اسکان می‌باشد. محل اسکان دانشجو رابطه‌ی مستقیمی با میزان بودجه او دارد.

امروزه با توجه به گسترش سطح علمی موسسات آموزش عالی قبرس شمالی، تعداد زیادی دانشجو هر ساله از سراسر جهان این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های قبرس شمالی برای جلب توجه و رضایت داوطلبین بین المللی خود مبلغ قابل توجهی کمک هزینه جهت تامین رفاه زندگی و آموزش به آنان پرداخت می‌کنند.
داوطلبین عزیز جهت اقامت دانشجویی خود در قبرس شمالی گزینه‌‌های زیادی پیش‌رو دارند. مانند: خوابگاه‌های دانشگاه، خوابگاه‌های خصوصی، خوابگاه‌های استودیو، اجاره یا خرید آپارتمان و خانه و…

خوابگاه های دانشجویی در قبرس شمالی

یکی از گزینه‌های اقامت دانشجویی در قبرس شمالی انتخاب فضایی با نام خوابگاه‌های دانشجویی است. این خوابگاه‌ها در محوطه دانشگاه قرار دارد. خوابگاه‌ها نسبت به مابقی مکان‌های پیش‌روی دانشجو از لحاظ: تامین امنیت، راحتی، مقرون به‌صرفه بودن (کاهش هزینه اجاره یا خرید ملک، کاهش هزینه حمل و نقل) برتری دارد.
لازم به ذکر است که هزینه خوابگاه بسته به نوع اتاقی که انتخاب می‌کنید (تک نفره، دو نفره، آپارتمان شخصی با چندین اتاق و…) متغیر است. هر نوع اتاقی که اجاره کنید شامل امکانات عمومی خوابگاه‌های قبرس شمالی می‌شود.

امکانات خوابگاه های دانشجویی در قبرس شمالی

 • اینترنت رایگان
 • امکان اشتراک‌گیری ماهانه برای غذا، که یک گزینه اختیاری است.
 • محل غذاخوری
 • آشپزخانه مجهز
 • مجهز به رختشورخانه
 • مجهز به استخر
 • مجهز به سالن ورزشی
 • اتاق بازی
 • اتاق مطالعه
 • مجهز بودن اتاق‌ها به وسایلی همچون: ( یخچال، تلویزیون، میز، صندلی، کمد، تخت، تلفن)
 • مجهز بودن مکان به دوربین جهت تامین امنیت ساکنین
 • ورودی الکترونیکی کنترل شده
 • مجهز به پارکینگ

خوابگاه های های تک نفره

برای افرادی که ترجیح می‌دهند حریم خصوصی داشته باشند انتخاب اتاق تک نفره عالی است. قیمت‌ این اتاق‌ها بسته به نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید متفاوت است.

خوابگاه های های دو نفره

این گزینه مناسب افرادیست که تنهایی برایشان آزاردهنده است و ترجیح می‌دهند یک هم اتاقی و هم صحبت داشته باشند و همچنین هزینه اتاق را با هم شریک شوند.

خوابگاه های سه نفره

اجاره اتاق‌های سه نفره به شما این امکان را می‌دهد تا با افراد بیشتر از لحاظ آداب و رسوم و فرهنگ آشنا شوید. همچنین اجاره این نوع اتاق‌ها ارزان‌تر از ما بقی می‌باشد.

اقامت در خوابگاه های آپارتمانی

این نوع از اقامتگاه‌ها بسته به تعداد اتاق‌ها، اجاره‌ی متفاوتی دارد. در ادامه به بررسی هزینه‌ها می‌پردازیم.
اقامت در اتاق یک نفره: 300 یورو در ماه
اقامت درخوابگاه آپارتمانی با یک اتاق: 400 یورو در ماه
اقامت در اتاق دو نفره: 500 یورو در ماه
اقامت در خوابگاه آپارتمانی با دو اتاق: 550 یورو در ماه
قبوض آب و برق محل اقامت خوابگاه‌های دانشجویی اصولاً همراه با اجاره ماهیانه دریافت می‌شود.

مسکن در قبرس شمالی

دانشجویانی که می‌خواهند در محیط خارج از دانشگاه زندگی کنند گزینه‌های زیادی پیش‌روی خود دارند. اقامت دانشجویی در محیط خارج دانشگاه مانند: خوابگاه‌های خصوصی، آپارتمان‌های اجاره‌‎ای یا خانه‌های مستقل و ویلایی. اجاره مسکن در مرکز شهرها گران‌تر است و هر چه از مرکز دورتر شوید اجاره خانه ارزان‌تر می‌شود. تهیه مسکن در محیطی خارج از دانشگاه بدلیل هزینه بهای بالاتر، امنیت پایین‌تر، هزینه‌های جانبی مسکن مانند تامین و نگهداری، انجام معاملات ملکی و… چالش برانگیز و کمی دشوار است.

برای تهیه مسکن خارج از دانشگاه برای دانشجویان قبرس شمالی دارا بودن اقامت قبرس، در اختیار داشتن کارت دانشجویی و پاسپورت معتبر الزامیست.

انواع مختلف اقامت دانشجویی در خارج از دانشگاه‌ها

 • خوابگاه‌های خصوصی
 • آپارتمان
 • خانه‌های شریکی
 • خانه دربستی

اقامت دانشجویی در خوابگاه های خصوصی

اکثر خوابگاه‌های خصوصی وابسته به دانشگاه‌ها هستند. خوابگاه‌های خصوصی دارای محیطی مشابه با خوابگاه‌های دانشجویی داخل دانشگاه هستند با این تفاوت که هم اتاقی‌های شما الزاماً از همان دانشگاه نیستند و ممکن است از دانشگاه‌های مختلفی باشند.

امکانات خوابگاه های خصوصی عبارتند از:

 • اتاق‌های مبله
 • اتاق نشیمن
 • اتاق های خشکشویی برای سلف سرویس
 • اتاق مطالعه
 • سالن ورزش
 • وعده‌های غذایی که در اجاره ماهانه محاسبه می‌شود (اختیاریست)
 • امنیت بالا (مجهز به دوربین‌های امنیتی و نگهبان)
 • نزدیکی به محوطه دانشگاه، مراکز خرید، حمل و نقل عمومی
 • محوطه پارکینگ

هزینه خوابگاه های خصوصی در قبرس شمالی

یکی از گزینه‌های اقامت دانشجویی انتخاب خوابگاه‌های خصوصی است. هزینه خوابگاه‌های خصوصی بسته به منطقه و امکاناتی چون سرویس رفت و برگشت متفاوت است. بطور مثال هزینه اجاره اتاق تک نفره 300 تا 400 یورو ماهانه می‌باشد.

اقامت در آپارتمان های اجاره ای قبرس شمالی

از دیگر گزینه‌های اقامت دانشجویی اجاره آپارتمان است. بعضی از دانشجویان برای داشتن استقلال بیشتر اقدام به اجاره آپارتمان بصورت تکی یا گروهی می‌کنند. هزینه‌ی اجاره آپارتمان در قبرس شمالی به متراژ، موقعیت منطقه و… بستگی دارد. برای اجاره آپارتمان انواع: آپارتمان دو نفره، سه نفره، آپارتمان‌های استودیویی و انواع دیگر موجود است.
در اجاره آپارتمان هزینه نگهداری واحد، قبوض آب و برق و خسارات وارده به اثاثیه منزل با مستاجر است و از این‌رو هزینه زندگی در این روش بیشتر از کسانی است که در خوابگاه‌های دانشجویی اقامت دارند.

هزینه اجاره آپارتمان در قبرس شمالی

اجاره آپارتمان با یک اتاق تقریباً ماهی 600 تا 700 یورو می‌باشد. اجاره آپارتمان دو خوابه ماهانه 800 یورو می‌باشد. به تمامی این هزینه‌ها، پول آب و برق و گازهم اضافه می‌شود. هزینه‌های اعلام شده در مرکز شهر و بیشترین مبلغ می‌باشد.

اقامت در خانه های شریکی

از جمله روش‌های رایج و مقرون به‌صرفه اقامت دانشجویی در قبرس شمالی، اجاره خانه بصورت شریکی است. در این روش فرد فضای زندگی خود را با دانشجویان دیگر شریک می‌شود (این امر به متراژ خانه و تعداد اتاق‌ها بستگی دارد). این‌کار باعث می‌شود هزینه‌های زندگی کاهش بیابد و از طرف دیگر فرد استقلال و حریم شخصی خود را حفظ می‌کند. بهتر است تا از قبل درباره شریک خود تحقیق کنید تا قضیه کلاهبرداری درمیان نباشد. همچنین عاقلانه است میان خود و شرکا قراردادی توسط فرد املاکی تنظیم شود و هزینه‌های اجاره و پرداخت قبوض به مساوات تقسیم شود.

اقامت در خانه

در این روش از اقامت دانشجویی، فرد از ساکنین محلی قبرس شمالی خانه اجاره می‌کنید و آنان یک اتاق مبله از خانه‌ی خود را به دانشجویان اجاره می‌دهند همچنین امکاناتی همچون وای‌فای رایگان، وعده غذایی، پارکینگ یا دسترسی به باغ در صورت وجود را به فرد می‌دهند.

قبل از اجاره سعی کنید با آداب و رسوم و فرهنگ محلی‌های ساکن آشنا شوید و زبان آنان را بیاموزید. هنمچنین کاملاً مطمعن شوید که مالک از مستاجر چه چیزهایی را می‌خواهد. هزینه اقامت در خانه بسته به مکان انتخابی متفاوت است. اما بطور میانگین ماهانه 400 تا 500 یورو در ماه خواهد بود.

جهت اطلاع از شرایط مهاجرت و اقامت دانشجویی بصورت دقیق‌تر می‌توانید با شماره 09125488548 و 77529713-021 تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعه 66 هلدینگ بهره‌مند شوید. مجموعه 66 هلدینگ بعنوان تنها نماینده رسمی قبرس شمالی در ایران بدون واسطه در سریع‌ترین زمان ممکن مقدمات مهاجرت شما داوطلبین عزیز به قبرس شمالی را فراهم می‌کند.