دسته‌بندی نشده

بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی

افراد زیادی بدلیل آب و هوای مناسب، جاذبه‌ های گردشگری فراوان، امنیت بالا، پایین بودن هزینه‌ های زندگی و تحصیل در این کشور، چند ملیتی بودن دانشجویان، فرهنگ و آداب نزدیک به ایران و… متقاضی تحصیل در قبرس شمالی هستند. بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی شامل تخفیف در شهریه، کمک هزینه خوابگاه، غذا، حمل و نقل و خرید کتاب‌های تحصیلی و… می‌باشد. این بورسیه ممکن است 50 درصد، 75 درصد و یا حتی 100 درصد رایگان باشد.
مجموعه 66 هولدینگ بعنوان تنها نماینده رسمی دانشگاه CIU در ایران، بدون واسطه تمامی مراحل مربوط به اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی دانشجویان را به قبرس شمالی فراهم می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 77529713-021 و یا 09125488548 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب مجموعه 66 هولدینگ بهره‌مند شوید.

اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور زیبا را دارید ضروریست تا با شرایط بورسیه تحصیلی در قبرس شمالی آشنا شوید. بورسیه تحصیلی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که معدل بالایی کسب می‌کنند، در طول دوره تحصیل پویا هستند و نتایج خوب علمی کسب می‌کنند.
قبرس از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آن مشمول بورسیه می‌شود. دانشگاه‌های قبرس شمالی برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه %50 یا حتی بیشتر از 50% را در نظر گرفته‌ است.
روش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های قبرس شمالی بر اساس سوابق تحصیلی می‌باشد و هیچ آزمون ورودی ندارد. در واقع برای بهره‌مندی از بورسیه نیازی به آزمون ورودی ندارید.

بورسیه تحصیلی چیست؟

بورسیه، میزان پولی است که بعنوان کمک هزینه جهت پشتیبانی و حمایت مالی در طول تحصیل به دانشجو داده می‌شود. هنگام اعطای امتیاز بورسیه، وضع مالی خانواده دانشجو سنجیده می‌شود و اگر از سقف مشخص کمتر باشد مشمول دریافت بورسیه می‌شود.

بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی

دانشگاه ‎‌‌های قبرس به تمامی دانشجویان ایرانی در مقطع لیسانس بورسیه اعطا می‌کند. این بورسیه هیچ گونه ارتباطی به نخبه بودن دانشجو ندارد وتنها به دلیل جهان سومی و محروم بودن کشور ایران به دانشجویان ایرانی تعلق می‌گیرد. البته دانشجویان ممتاز در بعضی رشته‌ها شامل بورسیه 75% می‌شوند.
بورسیه داروسازی در قبرس شمالی– رشته داروسازی از بهترین رشته‌ها برای انتخاب در کشور قبرس است. با انتخاب این رشته مشمول بورسیه 75% می‌شوید. با دریافت بورسیه در این رشته هزینه‌های تحصیل بطور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند و بجای پرداخت 4000 یورو در هر ترم فقط 1000 یورو پرداخت خواهخید کرد.
بورسیه دندانپزشکی در قبرس شمالی– تحصیل در رشته دندانپزشکی مشمول 40% بورسیه می‌شود. با احتساب این بورسیه بجای پرداخت ترمی 5800 یورو مبلغ 3480 یورو در هر ترم پرداخت می‌شود. البته اعطای بورسیه در این رشته بسیار محدود است و اگر قصد تحصیل در این رشته تحصیلی را دارید می‌بایست هر چه سریع‌تر از طریق مجموعه 66 هولدینگ اقدام کنید.
بورسیه پزشکی در قبرس شمالی – رشته‌ی پزشکی مشمول 40% بورسیه تحصیلی می‌شود که این ویژگی هم به تعداد محدودی موجود می‌باشد و بستگی به سرعت عمل شما در اقدام و ارسال مدارکتان دارد. با احتساب این میزان بورسیه بجای ترمی 6700 یورو مبلغ 3780 یورو در هر ترم پرداختی خواهید داشت.
لازم به ذکر است اگر قصد تحصیل در رشته‌ی پزشکی در دانشگاه مدیترانه‌ی شرقی را دارید مشمول بورس نمی‌شوید؛ زیرا جز رشته‌های مشترک میان دو دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه مارمارا می‌باشد.
بورسیه سایر رشته‌ها – دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس و رشته‌های پیراپزشکی را دارند می‌توانند از بورسیه 75% استفاده کنند که توسط دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) ارائه می‌شود. با در نظر گرفتن بورسیه 75% دانشجویان عزیز بجای پرداخت 3000 یورو در هر ترم فقط مبلغ 750 یورو در هر ترم پرداختی خواهند داشت.

شرایط بورسیه تحصیلی در دانشگاه های قبرس شمالی به چه صورت است؟

دانشگاه‌های EMU، CIU، NEU جز دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی می‌باشند و همچنین دارای اعتبار جهانی نیز می‌باشند. تحصیل در این دانشگاه‌ها شرایط خاص خود را دارد که در مقاله لیست دانشگاه های قبرس شمالی بطور مفصل در این باره صحبت شده است. تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی با بورسیه همراه است که شرایط تحصیل را آسان‌تر می‌کند. در ادامه به بررسی شرایط بورسیه در دانشگاه‌های مهم قبرس شمالی می‌پردازیم

بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی – دانشگاه CIU

دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) جز برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی است که افراد زیادی داوطلب ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند. یکی از ویژکی‌هایی که سبب جذابیت این دانشگاه شده است امکان بورسیه تحصیلی نسبتاً بالا برای دانشجویان می‌باشد.
تمامی دانشجویانی که در این دانشگاه در مقطع کارشناسی پذیزش می‌شوند شامل بورسیه 50% می‌شوند.
در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویانی که حداقل معد 15 را کسب کرده باشند مشمول 20% بورسیه تحصیلی می‌شوند که با تشکیل کمیته دانشگاهی و صلاح‌دید تا 50% هم امکان‌پذیر است.
دانشگاه CIU به دانشجویان مقطع کارشناسی و دانشجویان داروسازی که معدل دیپلم یا پیش دانشگاهی آن‌ها بالای 15 باشد بورسیه 75% تعلق می‌گیرد.

بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی برای ورزشکاران

افرادی که در کشور مبدا در یک رشته ورزشی بصورت انفرادی یا گروهی مدال کسب کرده‌اند یا افرادی که عضو تیم ملی کشور خود در یک رشته ورزشی هستند. در این صورت فرد می‌تواند درخواست بورسیه تحصیلی بدهد.
این بورسیه شامل هزینه‌های تحصیل در قبرس و هزینه خوابگاه فرد می‌باشد. شرایط مشمول شدن بدین صورت است که ورزشکار متقاضی می‌بایست به عضویت یکی از تیم‌های ورزشی دانشگاه دربیاید.

بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی – دانشگاه خاور نزدیک

دانشگاه خاور نزدیک هم از دانشگاه‌های خوب و بین المللی قبرس شمالی است که داوطلبان زیادی از سراسر جهان دارد. این دانشگاه برای جذب دانشجویان و تشویق به ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام به اعطای بورسیه به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می‌کند. این بورسیه‌ها 25 و 50 و 75 درصد می‌باشد.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

 • مدت زمان تحصیل در این مقطع دو سال می‌باشد و اعتبار بورسیه هم همان 2 سال است. اگر تحصیل بیش از این مدت طول بکشد، تحصیل دانشجو دیگر شامل بورسیه نمی‌شود و به همان حالت عادی محاسبه می‌شود.
 • دانشجویانی که یک مقاله در نشریه دانشگاه خاور نزدیک یا نشریه یک دانشگاه معتبر ارائه می‌دهند مشمول بورسیه 75% می‌شوند.
 • دانشجویانی که در رزومه خود 3 کنفرانس و حداقل یک مقاله در نشریه دانشگاه دارند مشمول بورسیه 90% یا 100% می‌شوند.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

 • مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه خاور نزدیک 4 سال می‌باشد . بورسیه تحصیلی هم شامل همین 4 سال می‌شود و اگر از این مدت بیشتر شود بورسیه لغو و شرایط تحصیل به روال عادی باز می‌گردد.
 • بورسیه 75% شامل دانشجویانی می‌شود که در رزومه تحصیلی خود 3 کنفرانس و حداقل 2 مقاله قابل ارائه در نشریه دانشگاه یا یک دانشگاه معتبر داشته باشند. یکی از این مقالات می‌بایست در مجله‌ای تحت عنوان Ahci SCI ،SSCI ، SCI Expanded و دیگری در ژورنالی تحت عنوان WOS یا Scopuse باشد.
 • بورسیه 90% یا 100% این دانشگاه شامل دانشجویانی می‌شود که در رزومه تحصیلی خود 6 کنفرانس و حداقل 2 مقاله داشته باشند. شرایط ارائه مقالات مانند همان بورسیه 75% است که در بالا ذکر شده است.

بورسیه دانشگاه های قبرس شمالی – دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

EMU از برترین دانشگاه‌های قبرس شمالی و دارای رتبه جهانی معتبر می‌باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه بیشتر از مابقی دانشگاه‌های قبرس شمالی است. همچنین در آزمون تعیین سطح زبان نیز سخت‌گیری بیشتری نسبت به سایر دانشگاه‌های قبرس شمالی دارد. شرایط بورسیه نیز به مانند سایر دانشگاه‌های قبرس شمالی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تا 50 درصد می‌باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه CIU با احتساب بورسیه

برای مقایسه بهتر و انتخاب گزینه مناسب جهت تحصیل در قبرس شمالی، بهتر است با میزان هزینه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور آشنا شوید. در زیر هزینه تحصیل در دانشگاه بین المللی قبرس شمالی با احتساب بیشترین میزان بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی را بررسی خواهیم کرد.
مقطع کارشناسی: 750 دلار

 • مقطع کارشناسی ارشد: 800 یورو
 • مقطع دکترا: 800 یورو
 • رشته داروسازی: 1000 یورو
 • رشته پیراپزشکی: 750 یورو
 • رشته پزشکی: 3100 یورو
 • رشته دندانپزشکی: 2700 یورو

هزینه تحصیل در دانشگاه EMU با احتساب بورسیه

 • مقطع کارشناسی: 2200 تا 2700 دلار
 • مقطع کارشناسی ارشد: 1700 دلار
 • مقطع دکترا: 2800 دلار
 • رشته داروسازی: 4000 دلار
 • رشته پیراپزشکی: 3800 دلار
 • رشته پزشکی: 10000 دلار
 • رشته دندانپزشکی: 9100 دلار

هزینه تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک با احتساب بورسیه

 • مقطع کارشناسی: 1400 یورو
 • مقطع کارشناسی ارشد: 1000 یورو
 • مقطع دکترا: 1600 یورو
 • رشته داروسازی: 1400 یورو
 • رشته پیراپزشکی: 1400 یورو
 • رشته پزشکی: 3780 یورو
 • رشته دندانپزشکی: 3480 یورو
جمع بندی

بطور حتم دریافت بورسیه تحصیلی برای گذران زندگی و مخارج تحصیل کمک شایانی می‌باشد. بسیاری از افراد با تفکر این‌که دریافت بورسیه مراحل سخت و پیچیده‌ای دارد و یا اینکه شایستگی علمی کافی ندارند از درخواست بورسیه منصرف می‌شوند.

اما ممکن است این افراد شرایط دریافت بورسبه را داشته باشند و فقط کافیست اقدام کنند. یکی از فاکتورهای مهم در بهره‌مندی از شرایط بورسیه تحصیلی انتخاب کشور و دوره تحصیلی مناسب است. پس کشوری را انتخاب کنید تا شرایط دریافت بورسیه را داشته باشید.

قبرس شمالی از جمله کشورهایی می‌باشد که برای جذب و تشویق هر چه بیشتر دانشجویان شرایط رفاهی و بورسی آسان و به‌صرفه‌ای را برای داوطلبان تدارک دیده است.

برای اطلاع از شرایط مهاجرت و اخذ بورسیه تحصیلی به قبرس شمالی می‌توانید از طریق مجموعه 66 هولدینگ اقدام کنید. مجموعه 66 هولدینگ معتبرترین نماینده رسمی قبرس شمالی در ایران می‌باشد که از ابتدا تا انتهای مسیر شما را همراهی می‌کند.