آیا می‌خواهید اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید؟ از چه طریق می‌توانید تابعیت قبرس را بگیرید؟ آیا شرایط و قوانین اقامت قبرس شمالی از طریق تمکن مالی را می‌دانید؟ ما در این بخش قصد داریم تا به شما تمامی شرایط و مدارک لازم برای اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی را به‌صورت کامل توضیح دهیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

اقامت قبرس شمالی

اقامت قبرس شمالی

اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی و شرایط عمومی آن

قبرس کشوری در دریای مدیترانه است که امروزه به‌عنوان یک مقصد محبوب برای مهاجران شناخته می‌شود. این کشور دارای دو قسمت شمالی و جنوبی است که قسمت شمالی آن بخشی از اتحادیه اروپا است و قبرس اروپایی نام دارد. سال‌هاست که قبرس اروپایی متقاضیان سراسر دنیا را برای اخذ اقامت و پاسپورت فراهم کرده است. افراد مختلف بسته به موقعیت خود و محل زندگی خود در این کشور یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کنند. یکی از این روش‌ها اخذ اقامت از منابع مالی است که شرایط اخذ اقامت قبرس شمالی از منابع مالی و ویژگی‌های آن در ذیل شماره و موردبحث قرار خواهد گرفت.

با استفاده از این روش غیرآکادمیک افراد می‌توانند توانایی مالی و منابع درآمدی خود را در خارج از قبرس با ثبت شرکت و مالک ثابت کنند. این نوع اقامت بیشتر برای خانواده‌هایی مناسب است که به دنبال راهی آسان و مطمئن برای زندگی در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا با پول کافی هستند.

شرایط اقامت قبرس شمالی از راه تمکن مالی

 • این نوع اقامت هرساله تمدید می‌شود.
 • ذی‌نفع این اقامت نمی‌تواند بیش از 90 روز در خارج از قبرس بماند.
 • متقاضیان می‌توانند پس از 7 سال اقامت در این کشور برای دریافت گذرنامه اقدام کنند.
 • افرادی که این نوع اقامت را دارند نمی‌توانند کار کنند مگر اینکه شرکت یا سازمان درخواست همکاری کند یا شخص شرکت را ثبت کند و ویزای کار دریافت کند.
 • لازم به ذکر است که علاوه بر ارائه اطلاعات شخصی برای اخذ اقامت از این طریق، واریز وجه با هزینه 10000 یورو برای افراد بالای 18 سال و 5000 یورو برای افراد زیر 18 سال انجام می‌شود. به نام خودکفایی در حساب بانکی یک فرد در قبرس است و این وجوه به هیچ وجه مسدود نیست و از همان ابتدا قابل برداشت است.

هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی

اگر می‌خواهید مهاجرت خود را تضمین و برنامه‌ریزی کنید، باید تمام هزینه‌های مربوط به زندگی در کشور خود را در نظر بگیرید و تأیید کنید. خوب است بدانید واحد پول قبرس یورو است و به دلیل افزایش نرخ ارز، برآورد هزینه زندگی حداقل برای سال اول مهم است. به‌طورکلی می‌توان گفت که هزینه زندگی برای یک خانواده چهارنفره حدود 3000 یورو در ماه و هزینه زندگی به‌ تنهایی در قبرس شمالی حدود 1371 یورو در ماه است.

نقش وکیل در اقامت قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

مهاجرت را می‌توان یکی از مهم‌ترین تصمیمات برای هرکسی دانست. این تصمیم مهم مستلزم تحقیقات گسترده و قابل‌توجهی است که بسته به ظرفیت، همه چیز را در کشورهای مختلف بررسی خواهد کرد. مهاجرت اغلب بر اساس قوانین داخلی و خارجی هر کشور تعیین می‌شود و هیچ شرایط ثابتی وجود ندارد. بنابراین، اگر تصمیم جدی در مورد مهاجرت گرفته‌اید، باید در اسرع‌ وقت تحقیقات خود را آغاز کنید. برای این کار به وکلا و مشاوران حرفه‌ای و مجرب مهاجرت نیاز دارید.

فردی که در همه زمینه‌های مهاجرت آگاه باشد و شرایط کشورهای دیگر را در نظر بگیرد می‌تواند گزینه‌های متناسب با شرایط شما را به شما پیشنهاد دهد و برای شما سفر کند. اگر قصد زندگی در قبرس شمالی را دارید چه از طریق مالی و چه از راه‌ها و کشورهای دیگر، او می‌تواند با ظرفیت و کمک خود شما را آماده کند و در این فرآیند 0 تا 100 به شما کمک کند.

اخذ تابعیت از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت دائم یکی از مهم‌ترین مزیت‌های زندگی در یک کشور مبتنی بر پول است. البته فراموش نکنید که اگر هر دو سال یکبار به این کشور سفر نکنید، اقامت شما لغو خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که اقامت به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی و آزادانه بین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شنگن سفر کنید. به‌این‌ترتیب امکان اخذ تابعیت قبرس نیز فراهم می‌شود. اگر به مدت 7 سال در قبرس اقامت دائم داشته باشید و 7 سال در این کشور زندگی کرده باشید، می‌توانید برای پاسپورت قبرس اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت اقامت در قبرس شمالی از طریق تمکن مالی

بسته به کشور و مسیری که انتخاب می‌کنید، تکمیل مدارک موردنیاز مهاجرت ممکن است مهم‌ترین مرحله در این فرایند باشد. زیرا اگر اطلاعات اشتباه باشد، تمام زحمات شما و زمان و هزینه شما به هدر می‌رود. مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت دائم از طریق تمکن مالی به شرح زیر است.

 • گذرنامه متقاضی و همراهان
 • فرم درخواست
 • تاریخ تولد و گواهی ازدواج
 • مدارک مربوط به اثبات درآمد
 • اطلاعات خرید ملک در قبرس چاپ حساب بانکی
 • نامه عدم سوءپیشینه

البته ممکن است تمامی موارد فوق مدارک لازم نباشند و بستگی به شرایط پرونده و سفارتی که می‌خواهید برای آن اقدام کنید دارد و توجه داشته باشید که موارد دیگری نیز ممکن است اضافه شود.

راه‌های دریافت گواهی تمکن مالی در قبرس

برای ورود به قبرس از طریق فاینانس، باید برای گواهی مالی که دارای وجوه و سرمایه‌ای را که در اختیار دارید، درخواست دهید. برای دریافت گواهی دردسترس‌بودن مالی، باید به بانکی که قبلاً در آن حساب داشتید مراجعه کنید و از بانکی که می‌تواند به‌عنوان نمایندگی مالی در نظر گرفته شود، درخواست تأییدیه بانکی کنید. این گواهی شامل اطلاعاتی مانند موجودی، تاریخ افتتاح حساب، شماره‌حساب، مشخصات شرکت مانند آدرس پستی، آدرس و ایمیل، صورت‌حساب بانکی و گواهی است.
در اینجا تمام مدارک موردنیاز برای دریافت گواهی تمکن مالی شرح داده شده است.

 • ارائه کارت ملی متقاضی
 • اصل و کپی پاسپورت فرد متقاضی (از تمامی صفحات)
 • درصورت داشتن وکیل، ارائه اصل وکالت‌نامه نماینده قانونی الزامیست.
 • فرم درخواست صدور گواهی تمکن مالی را تکمیل کنید و ارائه دهید.

نتیجه‌گیری
در این مقاله اقامت قبرس شمالی به بررسی راه‌های مختلف دسترسی به قبرس شمالی پرداختیم. مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تمکن مالی یکی از بهترین راه‌های اخذ ویزا در این کشور است. در مقاله بالا تمام اطلاعات و شرایطی که از سوی دولت این کشور برای این نوع مهاجرت ارائه شده است را ذکر کرده‌ایم و سعی کرده‌ایم کلیت این روش را نشان دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب روش مهاجرت با قیمتی مقرون‌به‌صرفه‌تر به وب‌سایت 66 هلدینگ مراجعه کرده و یا از طریق شماره تلفن 77627589-021 و 09125488548 با ما در تماس باشید.