سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی

هنگام خرید ملک در قبرس شمالی چه مدارکی لازم است؟

در بین سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد مدارک لازم برای خرید ملک سوال داشتند. در جواب شما دوستان عزیز باید بگوییم گذرنامه شما تنها سند لازم برای خرید ملک است.

 فرایند خرید ملک در قبرس شمالی چقدر زمان می برد؟

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد زمان فرایند خرید ملک سوال داشتند. به طور متوسط ​​مدت زمان از بیعانه تا مرحله تکمیل خرید تقریباً نه ماه است.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

یک فرد چند ملک می تواند بخرد؟

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد اینکه یک فرد چند ملک می‌تواند بخرد، پرسیده بودند باید گفت براساس قوانین جدید، شهروندان جمهوری ترکیه قبرس شمالی (TRNC) حق دارند سند مالکیت تنها یک ملک را تا حداكثر به مساحت 5 دونوم ( واحد مساحت ) برای هر خانوار داشته باشد مشروط بر اینکه ملک فقط شامل یک خانه مسکونی باشد { قبلاً این مساحت یک دونوم بوده است، اما اکنون به وسیله قانون تملک املاک غیرمنقول و اجاره بلند مدت (اتباع خارجی) قانون 52-2008 افزایش یافته است}.

سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی

 پس از اعطای اجازه خرید، به ساختمان مجوز برای ساخت و ساز مسکونی دیگر داده نمی شود. در این قانون زن و شوهر به عنوان یک خانوار محسوب می شوند. قبل از اینکه سند مالکیت به نام شما ثبت شود، باید از شورای وزیران TRNC مجوز بگیرید. این با جزئیات بیشتر در زیر توضیح داده شده است. اگر می خواهید بیش از یک ملک یا یک ملک با اندازه بیش از مساحت 5 دونوم را به خود اختصاص دهید، استفاده از اعتبار شرکت ما یا تاسیس یک شرکت در TRNC برای گرفتن سند مالکیت را به شما توصیه  می کنیم.

روند خرید ملک در قبرس شمالی

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی:

 جلسه مشاوره اولیه خرید ملک در قبرس شمالی شامل چه مواردی است؟

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد جلسه مشاوره اولیه خرید ملک پرسیده بودند باید گفت روند انتقال مالکیت که توسط  مشاوران حقوقی شما پیگیری می شود به گونه ای طراحی شده است که از منافع شما تا حد امکان در کل معاملات محافظت شود. اولین قدم یک جلسه اولیه با شما خواهد بود تا اطلاعات لازم در مورد ملکی که انتخاب کرده‌اید و هرگونه توافق نامه غیر رسمی که با فروشنده در رابطه با قیمت، نحوه پرداخت و سایر موارد در صورت وجود، تهیه گردد. این مرحله همچنین ممکن است مستلزم گرفتن وکالتنامه از طرف شما باشد تا اطمینان حاصل کنیم که اگر برای مدت طولانی از قبرس شمالی دور باشید، می توانیم از طرف شما برای امضای اسناد اقدام کنیم.

محفاظت از منافع شما

یک قرارداد فروش برای حفظ منافع شما ترسیم می شود. قرارداد فروش شامل کلیه شرایط مهم مانند شماره قطعه ، اندازه نقشه، قیمت، برنامه پرداخت، تاریخ اتمام با بندهای جریمه برای تأخیر در تکمیل ملک خواهد بود و کلیه نقشه ها و مشخصات طبقه به قرارداد پیوست خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که فروشنده متعهد به انجام این موارد در کارهای مربوط به ساختمان بوده است. این قرارداد برای بازبینی توسط فروشنده و خریدار ارسال می شود. وقتی هر دو طرف رضایت داشتند، قرارداد منعقد می گردد.

سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی

ثبت قرارداد فروش

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد ثبت قرارداد فروش پرسیده بودند باید گفت مقررات جدید از تاریخ 2 ژانویه 2008 مستلزم داشتن کلیه قراردادهای فروش برای خرید اموال غیرمنقول در قبرس شمالی که ظرف مدت 21 روز (بیست و یک) روز از امضای شما در دفتر اراضی منطقه ثبت می شود و درحال حاضر اجباری است که قبل از ثبت نام، تمبر مالیاتی با نرخ 0.5٪ پرداخت شود. پس از ثبت قرارداد فروش، زمین فروخته شده برای خریدار در برابر شخص ثالث ضمانت می شود و این قرارداد بر هرگونه تعهد فروش بعدی اولویت می یابد.

هزینه زندگی در قبرس شمالی به چه شکل است؟

مجوز برای انجام خرید

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد مجوز برای انجام خرید پرسیده بودند باید گفت در همان حال که که قرارداد فروش در حال امضا، تمبر و ثبت است و زمانی که که وکیل انتخاب شده در حال دریافت گزارش اولیه پلیس برای شماست تا نشان دهد هیچ محکومیت کیفری ندارید، ما درخواست برای مجوز شما را به شورای وزیران ارسال خواهیم کرد.

 در طول فرایند صدور مجوز برای انجام خرید شما، شورای وزیران تحقیقاتی را از ثبت زمین، مراجع نظامی و اداره مهاجرت انجام می دهد و به شرط مثبت بودن این موارد، مجوز اعطا خواهد شد. فرایند مجوز می تواند مدت زیادی طول بکشد تا تکمیل شود. تخمین فعلی حدود یک و نیم سال است، اگرچه این زمان در حال حاضر به حدود 9 ماه کاهش یافته است. با این حال، این امر مانع از اقدام شما جهت خرید ملک، اجاره ملک و یا فروش ملک نخواهد شد.

آیا می توانم قبل از گرفتن مجوز خرید، ملک خود را بفروشم؟

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد فروش ملک قبل از گرفتن مجوز پرسیده بودند باید گفت این بستگی به شرایط قرارداد فروش شما دارد. به عنوان یک روش استاندارد، ما همیشه سعی می کنیم با فروشنده برای وارد کردن بندی که به شما امکان فروش ملک را قبل از گرفتن سند می دهد، مذاکره کنیم . سپس ما به راحتی یک سند انتقال قرارداد را آماده می کنیم که بین شما، فروشنده و خریداران جدید منعقد می شود که کلیه حقوق و تعهدات شما در این قرارداد را به خریداران جدید واگذار می کند. فروش قبل از گرفتن سند دارای مزایای مالیاتی نیز می باشد زیرا مالیات فقط در صورت انتقال سند قابل پرداخت است.

 چگونگی گرفتن سند مالکیت

 هنگامی که مجوز خرید شما دریافت شد، به شما اطلاع داده می شود. اگر تمایل داشته باشید برای شما (با هزینه اضافه) در رابطه با انتقال سند اقدام می کنیم، وکالتنامه لازم را از شما دریافت خواهیم کرد، کلیه فرم های لازم برای ارزیابی ثبت زمین را برای ارزیابی ملک پر می کنیم و تمام مالیات های مربوط به انتقال سند را به نام خودتان پرداخت می کنیم سپس سند های مالکیت را برای شما تا زمانی که آماده دریافت آنها باشید جمع آوری و نگه داری می کنیم.

آیا قبرس شمالی برای سرمایه گذاری مناسب است؟

 مالیاتی که باید در زمان خرید بپردازید

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد فرایند مالیاتی پرسیده بودند باید گفت در حین خرید با هزینه های تمبر مالیات ، مالیات بر ارزش افزوده و هزینه انتقال نیز روبرو می شوید.

 این موارد در زیر شرح داده شده است:

 * تمبر مالیاتی – در مورد قیمت قرارداد ملک ارزیابی می شود و در حال حاضر 0.5٪ است که قبل یا هنگام امضای قرارداد قابل پرداخت است.

* مالیات بر ارزش افزوده  – (KDV)در قیمت قرارداد ملک ارزیابی می شود و در حال حاضر 5٪ است  و در صورت تملک ملک قابل پرداخت است.

* هزینه نقل و انتقالات – در مورد قیمت قرارداد ملک ارزیابی می شود و در حال حاضر 3٪ است که پس از انتقال سند مالکیت به نام شما قابل پرداخت است.

* مالیات بر سود سرمایه (به ترکی –( Stopaj – توسط فروشنده ملک قابل پرداخت است، بنابراین وقتی ملک خود را می فروشید. مبلغ قابل پرداخت بستگی به این دارد که فروشنده یک فروشنده حرفه ای باشد یا یک فرد معمولی. اگر فروشنده یک فروشنده حرفه ای باشد، نرخ آن 6.25٪ خواهد بود. در غیر اینصورت نرخ 3.5٪ خواهد بود.

سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی

درخواست اقامت موقت در جمهوری ترکیه قبرس شمالی

بسیاری از افراد خارجی از اکثر کشورهای جهان واجد شرایط اقامت موقت در TRNC هستند. چند شرط وجود دارد که برای ارسال درخواست باید رعایت شود. در مرحله اول شما نیاز به مالکیت و یا اجاره ملک در TRNC دارید و ثانیاً باید بودجه کافی را که در یک حساب بانکی TRNC  نگهداری می شود نشان دهید.

دلیل این امر این است که قوانین و مقررات مربوط به TRNC مشمول اتحادیه اروپا نیستند. بنابراین TRNC معمولاً کشوری آسان تر برای به دست آوردن اقامت موقت از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است. اگر می خواهید برای تعطیلات به TRNC بیایید و  یا برای مدت کوتاهی اقامت کنید ، پس از ورود به TRNC ، گمرک یک ویزای توریستی را در گذرنامه و / یا روی یک برگه سفید جداگانه مهر می کند. این امر به شما امکان می دهد تا در زمان مشخص شده در ویزای توریستی (معمولاً 90 روز) در TRNC بمانید. لطفاً توجه داشته باشید كه اجازه اقامت موقت فقط به شما این حق را می دهد كه در  TRNC زندگی كنید ، هیچ حقوقی برای اشتغال یا ایجاد كسب و كار به شما نمی دهد ، اگر می خواهید مشغول به كار شوید و  یا شرکتی را در TRNC تأسیس كنید. برای اطلاعات بیشتر با یک وکیل تماس بگیرید.

کار در قبرس شمالی

 ویزای بازدید کننده

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی کاربران در مورد ویزای بازدید کننده پرسیده بودند، هنگام ورود شما به TRNC ویزای بازدید کننده به شما داده می شود و به شما این امکان را می دهد تا به طور عادی 90 روز در TRNC به عنوان یک توریست بمانید. زمان اتمام ویزای توریستی یا قبل از آن باید TRNC را ترک کنید ، اگر تصمیم به ماندن در TRNC را گرفتید ، مسئولیت پرداخت جریمه برای هر روز را که بیش از مدت ویزا است پرداخت خواهید کرد. برای به تهیه یک ویزای توریستی دیگر، باید TRNC را ترک کرده و روز بعد بازگردید ( مثلا پرواز به ترکیه) اما ما پیشنهاد نمی کنیم که این کار را به صورت مرتب انجام دهید. اگر مایل هستید بیشتر از مدت زمان ویزای توریستی در TRNC بمانید ، باید برای اجازه اقامت موقت یا جواز کار اقدام کنید.

 اطلاعات بیشتر در مورد اقامت در جمهوری ترکیه قبرس شمالی

 کودکان زیر 18 سال به مجوز احتیاج ندارند. بنابراین خانواده هایی که به TRNC نقل مکان می کنند فقط مجبورند اجازه اقامت موقت را برای اعضای بزرگسال خانواده دریافت کنند. شهروندی به طور خودکار توسط همه کسانی که پدر و یا مادرشان شهروند  TRNCباشند و یا کسانی که که با شهروندان TRNC ازدواج کنند، حاصل می گردد.

 تنظیم وصیت نامه در جمهوری ترکیه قبرس شمالی

این که آیا شما در TRNC سکونت دارید یا فردی هستید که فقط سالی چند بار به اینجا مراجعه می کنید ، توصیه می کنیم در صورت داشتن دارایی در TRNC ، وصیت نامه خود را تهیه کنید. تنظیم وصیت نامه بسیار آسان است و تضمین می کند که تمام متعلقات شما بین افراد مورد نظر شما تقسیم می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که اگر شما بدون وصیت نامه فوت کنید (مثلا بدون به جا گذاشتن وصیت نامه) در صورت وجود فرزندان در قید حیات، همسرتان به طور خودکار املاک شما را به ارث نمی برد (در این حالت همسر بازمانده فقط یک ششم سهم دریافت می کند و پنج ششم مابقی برای فرزندان بازمانده خواهد بود ) و یا سایر بستگان که مشخص شده باشند. این کار می تواند توسط وکیلی که شما انتخاب کرده اید انجام شود و یا برای کمک و راهنمایی با ما تماس بگیرید.

آیا می توانم از خارج از کشور بهای زمین یا ملکی را بپردازم؟

دیگر سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی که کاربران پرسیده بودند در خارج کشور نیز می‌توانند ملک خریداری کنند؟ همه پول ها را می توان به حساب بریتانیا ما منتقل کرد و سپس به ما در اینجا TRNC انتقال داده شود.

قبرس را بیشتر بشناسید