شغل های پر طرفدار در قبرس شمالی | 66 هولدینگ

آشنایی با شرایط کار در قبرس شمالی

یکی از دغدغه‌های مهم افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند بررسی شرایط کاری و میزان درآمد آن‌ها است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با وضعیت کار و تعدادی از شغل های پر طرفدار در قبرس شمالی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

وضعیت کار در قبرس شمالی چگونه است؟

کشور قبرس شمالی به دلیل موقعیت جغرافیایی، جاذبه‌های طبیعی، آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای، امنیت بالا، تورم پایین و… توانسته است افراد زیادی جهت ادامه زندگی و سرمایه‌گذاری را به خود جلب کند. در سال‌های اخیر و با جذب سرمایه‌گذاران خارجی، اقتصاد قبرس شمالی رشد چشم‌گیری داشته است.

از آن‌جایی که قبرس شمالی یک جزیره در دریای مدیترانه است، تامین و هزینه انرژی مانند: سوخت، آب و برق بسیار بالا است. از این‌رو راه‌اندازی کسب و کارهای تولیدی و صنعتی گزینه مناسبی نمی‌باشد.

جزیره‌ی زیبای قبرس شمالی به دلایل فراوان سالانه مقصد توریست‌های زیادی‎‌ از سراسر جهان می‌باشد.  سالانه افراد زیادی به دلیل طبیعت زیبا و آب و هوای مناسب و امکانات تفریحی- رفاهی، ابنیه تاریخی و جاذبه‌‎های گردشگری (پیشنهاد می‌کنیم مقاله جاذبه های گردشگری قبرس شمالی را مطالعه کنید!) این جزیره‌ی زیبا را برای گردشگری انتخاب می‌کنند.

وجود دانشگاه‌های معتبر و مجهز، پائین بودن هزینه تحصیل و اعطای امتیاز بورسیه تحصیلی به دانشجویان سبب مهاجرت تحصیلی دانشجویان به قبرس شمالی می‌شود. مجموعه 66 هلدینگ بعنوان تنها نماینده رسمی دانشگاه بین المللی قبرس CIU در ایران، بدون واسطه و با کمترین هزینه از ابتدا تا انتهای مسیر مهاجرت تحصیلی در کنار شما عزیزان است.

امنیت بالا و پائین بودن هزینه‌های زندگی و تورم کم و اقتصاد رو به رشد این کشور سبب شده تا افراد زیادی، قبرس را برای ادامه‌ی زندگی انتخاب و برای همیشه به آن‌جا مهاجرت کنند.

موارد گفته شده در بالا دلایلی برای جذب افراد به قبرس است. از این پتانسیل‌ها می‌توان برای راه‌اندازی کسب و کار مناسب استفاده کرد. وجود مهاجرین و توریست‌ها در این کشور دلیلی برای شکل گرفتن مشاغل مربوط به صنعت ترسم مانند: رستوران‌داری، هتل‌داری، آژانس مسافرتی، کافه‌‎داری، ساختمان‌سازی و… می‌باشد.

اگر تخصص کافی داشته باشید و یا به زبان رایج کشور قبرس (ترکی استانبولی و انگلیسی) مسلط باشید جای نگرانی برای کار پیدا کردن نیست. برای آشنایی بیشتر می‌توانید مقاله‌ی شرایط کاری در قبرس شمالی که در سایت 66 هولدینگ منتشر شده را مطالعه کنید.

زمینه های شغلی در قبرس شمالی

همانطور که قبلاً گفته شد مهم‌ترین صنعت در قبرس شمالی صنعت توریسم است. همچنین وجود دانشگاه‌های بین المللی معتبر در این کشور و پذیرش دانشجو از سراسر جهان از دیگر عوامل زمینه‌ساز شغل در قبرس شمالی محسوب می‌شود. به علاوه وجود بندرگاه‌های تجاری فراوانی که اطراف جزیره قبرس وجود دارد بسترساز بسیاری از مشاغل در این زمینه است. برخی از مشاغل رایج در قبرس شمالی عبارتند از:

 • مشاغل توریستی
 • رستوران‌داری
 • هتل‌داری
 • آژانس‌های مسافرتی
 • حسابداری و مشاغل مالی
 • مهندسی برق
 • مهندسی IT و متخصصان کامپیوتر
 • ورزش‌ها و مشاغل دریایی
 • ساخت و ساز
 • اجاره دادن ماشین
 • املاک
 • شرکت‌های تجاری
 • کشاورزی
 • صادرات محصولات کشاورزی(مرکبات، سیب زمینی، جو، گندم و…)
 • واردات (نفت، خوراک و…)
 • صنایع دستی
 • دامداری
 • وجود مراکز تفریحی و مشاغل مربوط به آن

با دارا بودن شرایط زیر به راحتی می‌توانید در قبرس شمالی مشغول به کار شوید:

 • کسب مهارت‌های کامپیوتری و ارتباطات
 • دارا بودن شرایط سرمایه‌گذاری
 • دارا بودن تحصیلات دانشگاهی معتبر
 • دارا بودن تجارب کاری مرتبط و قابل استناد
 • تسلط به زبان‌های: انگلیسی، یونانی و ترکی استانبولی

اقامت برای همراهان متقاضی کار در قبرس شمالی

افراد متاهل دارای همسر و فرزند می‌توانند با توجه به قوانین قبرس برای دریافت ویزا اعضا خانواده خود اقدام کنند که البته شامل رعایت شرایط زیر می‌باشد:

 • دارا بودن ویزای کاری حداقل 1ساله
 • حداقل 1 سال از اقامت فرد در قبرس شمالی گذشته باشد.
 • فرد می‌بایست توانایی تامین افراد خانواده‌اش را داشته باشد

مزایای کار در قبرس شمالی

 • بیمه عمر و بیمه درمانی
 • پاداش و سنوات سالیانه
 • کمک هزینه‌های بازنشستگی

درآمد در قبرس شمالی به چه صورت می‌باشد؟

مانند تمامی کشورهای جهان، مشاغل موجود در قبرس شمالی نیز دارای پایه وزارت کار هستند. میزان نرخ وزارت کار در قبرس شمالی در مقایسه با کشورهای اروپایی پائین‌تر است؛ اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که هزینه‌های زندگی و مخارج در قبرس شمالی بسیار کمتر از هزینه زندگی در کشورهای اروپایی است. این امر سبب می‌شود سطح رفاه افراد شاغل در قبرس بالاتر از سایر کشورهای اوپایی باشد.

شرایط دریافت ویزای کاری در قبرس شمالی

روش‌های کار پیدا کردن در قبرس شمالی برای شهروندان اروپایی و غیر اروپایی متفاوت است. شهروندان اروپایی پس از ورود به قبرس می‌توانند طی 90 روز به دنبال کار باشند. پس از دریافت شغل درخواست اقامت موقت را می‌دهند و شش ماه بعد آن را دریافت خواهند کرد.

شهروندان غیراروپایی برای دریافت ویزای کاری می‌بایست قبل از ورود به کشور شغل خود را پیدا کنند. این ویزا بین 3 ماه تا یکسال اعتبار دارد.

لیست مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی

به دلیل اقتصاد رو به رشد قبرس و همچنین امکانات موجود و جمعیت کم این کشور افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به قبرس شمالی را دارند. از این‌رو آشنایی با شغل های پر طرفدار در قبرس شمالی و مشاغلی که از درآمد بالایی برخوردار هستند برای ساخت یک زندگی مرفه و ایده‌آل کمک شایانی به شما خواد کرد.

مدیر بازاریابی

عمده مسئولیت مدیر بازاریابی تحقیق درباره بازار، پشتیبانی بازار و رهبری تیم بازاریابی است. برای انتخاب این شغل حداقل مدرک لیسانس بازاریابی و حداقل 7 سال سابقه کاری در این زمینه نیاز است. میزان درآمد مدیران بازاریابی 1.5 تا 4.4 هزار یورو در ماه می‌باشد.

خلبان

خلبانی یکی از شغل های پر طرفدار در قبرس شمالی است که درآمد بالایی هم دارد. لزوم استخدام در این عنوان شغلی این است که فرد از نظر جسمی سالم باشد. همچنین فرد دوره‌های خلبانی را در کشور قبرس شمالی یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا می‌گذراند و سپس اقدام به گذراندمن دوره کارآموزی می‌کند. درآمد یک خلبان در قبرس شمالی بطور متوسط 1.7 تا 4.8 هزار یورو در ماه می‌باشد.

استاد دانشگاه

هر ساله از سراسر جهان تعداد زیادی دانشجو برای تحصیل به قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند. استادان دانشگاه علاوه بر تدریس به دانشجویان وظیفه تحقیق و توسعه علمی را نیز بر عهده دارند. فرد برای انتساب عنوان شغلی استادیار، می‌بایست مدرک دکترا و همچنین سه سال سابقه کاری داشته باشد.

افراد برای کسب جایگاه استاد دانشگاه می‌بایست، 11 سال سابقه  تدریس در دانشگاه بین المللی را داشته باشند.  درآمد ماهانه استاد دانشگاه 2 تا 5.8 هزار یورو می‌باشد.

دندان پزشک

برای اشتغال در این شغل ابتدا فرد می‌بایست در دوره‌های دندانپزشکی به مدت 5 سال شرکت کند و سپس دوره کارآموزی خود را در کلینیک بگذراند. درآمد ماهانه دندانپزشک بطور متوسط از 2.3 تا 6.6 هزار یورو می‌باشد.

مدیر مالی

پس از مدیر عامل، مدیر ارشد مالی بالاترین سمت در شرکت را دارد. وظیفه مدیر مالی شرکت بررسی سود و ضرر شرکت و تخصیص بودجه، راهنمایی مالی به مدیرعامل می‌باشد.  برای انتساب این عنوان شغلی فرد می‌بایست حداقل مدرک لیسانس حسابداری یا اقتصاد را دارا باشد. همچنین بیش از 10 سال سابقه کاری در این زمینه را داشته باشد. درآمد مدیر مالی ماهانه 2.3 تا 6.8 هزار یورو است.

مدیر عامل

مدیر عامل بالاترین عنوان شغلی در هر شرکتی محسوب می‌شود که بسته به اندازه و تخصص شرکت وظایف متعددی را برعهده دارد. برای این عنوان شغلی فرد می‌بایست حداقل مدرک لیسانس مالی یا مدیریتی داشته باشد. همچنین حداقل 10 سال سابقه کاری در زمینه‌های تخصصی شرکت و سابقه مدیریتی داشته باشد. درآمد مدیر ماهانه 2.5 تا 7.3 هزار یورو است.

مدیر بانک

برای انتساب این عنوان شغلی فرد می‌بایست حداقل مدرک لیسانس(اقتصاد یا حسابداری) و حداقل 5 سال سابقه کاری را داشته باشد. درآمد یک مدیر بانک بطور متوسط ماهیانه 2.7 تا 7.8 هزار یورو می‌باشد.

وکیل

برای مشغول شدن در این حرفه فرد می‌بایست حداقل مدرک کارشناسی حقوق داشته باشد. در ابتدا فرد به مدت 1 سال در یک دفتر وکالت یا دفتر دادستانی دوره کارآموزی خود را می‌گذراند. سپس فرد در آزمون وکالت شرکت می‌کند و با کسب نمره قبولی می‌تواند مشغول بکار شود. میزان درآمد ماهیانه یک وکیل در قبرس شمالی 2.9 تا 8 هزار یورو می‌باشد.

قاضی

یکی از پردرآمدترین مشاغل موجود در قبرس شمالی شغل قضاوت است. جزیره قبرس تحت استعمار انگلستان بوده است به همین دلیل سیستم قضایی قبرس نیز مانند انگلستان است. شرایط استخدام در این شغل بدین صورت است که، فرد می‌بایست حداقل مدرک کارشناسی حقوق داشته باشد.

سپس در دادگستری قبرس دوره‌های کارآموزی خود را بگذراند. سپس در آزمون استخدامی قضضات شرکت کند و اگر نمره قبولی را کسب کند بدین شغل منصوب می‌گردد. قاضی به پیشنهاد دیوان عالی قبرس به رئیس جمهور معرفی و توسط این شخص انتخاب می‌گردد. درآمد قاضی ماهانه 3.5 تا 10 هزار یورو می‌باشد.

پزشک

یکی از شغل های پر طرفدار در قبرس شمالی شغل پزشکی است. در اکثر کشورها، پزشکی از پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود. برای اشتغال در این عنوان شغلی فرد می‌بایست یک دوره 4 ساله را سپری کند و پس از آن بمدت 2 سال در یک بیمارستان قبرس دوره کارآموزی خود را بگذراند.

برای تحصیل در این دوره فرد می‌بایست به زبان انگلیسی یا زبان رایج قبرس مسلط باشد. درآمد یک پزشک در قبرس شمالی ماهانه 4.2 تا 12.2 هزار یورو می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به قبرس شمالی می‌توانید از طریق تلفن‌های 77529713-021 و یا 09125488548 با مجموعه 66 هلدینگ در ارتباط باشید. مجموعه 66 هلدینگ بعنوان تنها نماینده رسمی قبرس شمالی در ایران با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ازابتدا تا انتها در کنار شما عزیزان آماده خدمت‌رسانی می‌باشد.

فهرست