قبرس شمالی یکی از بزرگترین جزیره‌های واقع در مدیترانه است، که جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر، در آنجا ساکن می‌باشند. این کشور به دلیل اینکه از نظر امنیت رتبه پنجم دنیا را دارد لذا مهاجرت به قبرس شمالی یکی از پر طرفدار ترین مهاجرت ها می باشد. این جزیره تحت نظر جمهوری ترکیه بوده، و اغلب مردم این دیار، ترک زبان هستند، که البته زبان انگلیسی نیز به طور نسبتا گسترده در این جزیره صحبت می‌شود. لازم به ذکر است که واحد پول قبرس شمالی، لیر بوده و از همین‌رو، تبادلات مالی بین قبرس و ترکیه آسان‌تر صورت می‌‌پذیرد. اگر شما هم قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، و چنانچه قصدتان از خواندن این گفتار، کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت به قبرش شمالی می‌باشد، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این گفتار همراه ما باشید، تا شما را با شرایط مختلفی که در رابطه با مهاجرت به این جزیره زیبا وجود دارد، آشنا کنیم.

آشنایی با روش‌های مختلف مهاجرت به قبرس شمالی

اگر قرار باشد جدولی از کشورهایی که مهاجرت به آنها راحت باشد، را تهیه نماییم؛ مسلما قبرس شمالی در صدر جدول خواهد بود! روش‌های متنوع و فوق‌العاده‌ای جهت مهاجرت به قبرس شمالی وجود دارد، که شما می‌توانید بنابر شرایط و اختیارات خود، بهترین روش را انتخاب نمایید.

مهاجرت و اقامت نوزادان در قبرس شمالی!

اگر به عنوان یک زوج تبعه قبرس شمالی، قصد فرزند آوردی در این جزیره را داشته باشید، فرزند شما پس از تولد، تبعه قبرس محسوب خواهد شد. ضمناً در صورتیکه تبعیت زوج مشخص نباشد، اما فرزندانشان پس از تولد، به مدت ۵ سال ساکن قبرس باشد، با صلاحدید دولت تابعیت آنجا را خواهد گرفت.

همچنین از جمله نکات جالبی که در رابطه با اقامت افراد در قبرس، براساس سن‌شان وجود دارد، مربوط به افراد بالای ۶۰ سال می‌باشد. این افراد که بیش از ۶۰ سال سن داشته و قصد بازنشسته شدن در قبرس را دارند، نیازی به دریافت اقامت نخواهند داشت، و صرفا پس از ورود به این جزیره می‌توانند در آنجا ساکن شوند.

مهاجرت به کشور قبرس به منظور تحصیل

مهاجرت به قبرس شمالی تحصیلی، یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین روش‌های مهاجرت به این کشور می‌باشد؛ زیرا هر ساله دانشگاه‌های برتر این کشور، صدها دانش‌آموزا بین‌المللی را از طریق آزمون‌های‌ورودی جذب می‌نمایند. یکی از مزایای تحصیل در قبرس شمالی این است که اگر موفق به دریافت بورسیه جهت ادامه تحصیل در این کشور شدید، نیازی به پرداخت شهریه نخواهید داشت و تحصیل برای شما تقریبا رایگان خواهد بود.

مراحل عزیمت به قبرس شمالی از طریق تحصیل

 • ابتدا باید نامه پذیرشی از طرف یکی از دانشگاه‌های قبرس دریافت کرده باشید.
 • در وهله بعد، به سفارت قبرس در ایران مراجعه کرده و مدارکی نظیر فرم درخواست، پاسپورت، صورتحساب بانکی و… را ارائه دهید.
 • در صورت موافقیت و اعطای ویزای تحصیلی در قبرس، می‌توانید به این کشور سفر کرده و پس از حدود ۹۰ روز؛ درخواست اقامت دهید.

خرید ملک و مهاجرت به قبرس شمالی

یکی از روش‌های رایج و متداول، جهت مهاجرت به کشورهای مختلف؛ خرید ملک در آن کشور می‌باشد. مهاجرت به قبرس شمالی نیز از طریق  خرید ملک در آنجا، روشی موفقیت آمیز و تاحدودی راحت به شمار می‌رود.

این راه نسبت به سایر روشها، از سختی‌های کمتری برخوردار بوده و اغلب مردم ایران برای مهاجرت به قبرس شمالی، این روش را انتخاب می‌کنند. البته قبل از خرید ملک در قبرس، باید چند مرحله مختلف را پست سر بگذارید، که یک مورد آن؛ آزمایش سلامت جسمانی می‌باشد.

لازم به ذکر است که حداقل میزان هزینه‌ای که جهت خرید ملک در قبرس باید پرداخت نمایید، ۱۲۵۰۰۰ یورو است، که به هنگام عقد قرار، باید حداقل میزان یک سوم از این مبلغ پرداخت شود.

پس از انجام تمام کارها و اخذ مجوز اقامت در قبرس، اگر قصد اقامت دائم در این کشور را داشته باشید، به مدت ۵ سال، نباید بیش از ۸۰ روز، در خارج از این جزیره بمانید.

نحوه مهاجرت به قبرس شمالی با ویزای کاری

مهاجرت به هر کشوری با ویزای کار، مزایا و تسهیلات خود را به همراه دارد، و نسبت به سایر رویش های مهاجرت؛ احتمال به ارمغان آوردن آینده‌ای مرفه برای شما بیشتر خواهد بود. مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ویزای کار نیر از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. شما با اقدام به مهاجرت از طریق ویزای کار، می‌توانید از موقعیت بهتری در آن کشور برخوردار شوید. ضمنا برای مهاجرت از این طریق به این کشور، حتما لازم است که به زبان ترکی یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.

لطفا توجه فرمایید:

مهاجرت به قبرس از طریق ویزای کاری به صورت مستقیم وجود ندارد! یعنی ابتدا یک کارفرما در کشور قبرس باید برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند، و شما این دعوتنامه را به همراه مدارک خود، تحویل سفارت قبرس در ایران بدهید و سایر مراحل را طی کرده و در نهایت، ویزای خود را دریافت نماید.

مهاجرت به قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

اقامت در قبرس شمالی به روش سرمایه‌گذاری یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به قبرس شمالی می‌باشد. حال شاید برایتان سوال باشد که آیا سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، منفعتی خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قبرس شمالی از موقعیت فوق‌العاده‌ای در دریای مدیترانه برخودار بوده و از این جهت، سرمایه‌گذاران خارجی بسیاری در این منطقه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، که موجب رشد سریع اقتصاد آن شده است.

همچنین سرمایه‌گذاران در بخش‌های گردشگری، خدماتی، ساخت‌و‌ساز نیز کمک شایانی به پیشرفت این کشور نموده‌اند. لذا می‌توان گفت که قبرس یک کشور با در حال پیشرفت و توسعه، با اقتصادی عالی می‌باشد، که یک گزینه مناسب جهت سرمایه‌گذاری ایرانیان به شمار می‌رود.

ثبت شرکت در قبرس شمالی جهت مهاجرت

یکی از روش‌های رایج جهت سرمایه‌گذاری در قبرس، ثبت شرکت است که از جمله مهم‌ترین شروط این کار، ضرورت وجود دونفر می‌باشد، که یکی از آنها حتما باید تبعه ترک زبان قبرس باشد. ضمنا در این روش پس از ثبت شرکت، یک الی دو سال زمان می‌برد، تا اقامت دائم‌تان را اخذ نمایید.  همچنین نیازی به حضور فیزیکی شما، جهت ثبت شرکت نخواهد بود.

فرایند ثبت شرکت در قبرس شمالی

 • انتخاب نام شرکت
 • گواهی تمام اعضای شرکت، در جهت خوش‌رفتاری با آنان
 • مشخص کردن نوع فعالیت شرکت
 • ارائه یک نسخه کپی از گذرنامه سهامداران شرکت
 • انتخاب نمودن نوع فعالیت شرکت
 • واریز پول نقدی به یکی از بانک‌های معتبر در قبرس شمالی

اقامت در قبرس شمالی به واسطه ازدواج

یکی از راحت‌ترین روش‌ها جهت اخذ اقامت دائم در کشور قبرس، ازدواج است! اگر شما با یک شهروند و تبعه قبرس شمالی ازدواج کنید، می‌توانید به جز خودتان، پدر و مادر و حتی فرزندانتان را به این کشور ببرید. شایان به ذکر است که سه سال پس از ازدواج نیز، می‌توانید نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام فرمایید.

برای اقامت در قبرس از طریق ازدواج، چه مدارکی لازم است؟

 • اگر این اولین ازدواج شما باشد، باید برای عدم ازدواج خود قبل از آن، گواهی تجرد ارائه دهید.
 • ارائه شناسنامه یا گذرنامه تبعه قبرسی که قصد ازدواج دارد.
 • اثبات تمکن مالی؛ شخص قبرسی باید ماهانه حدود ۱۵۰۰ دلار درآمد داشته و توان ساپورت مالی شما را داشته باشد.
 • اگر پیش از این ازدواج، سابقه طلاق داشته باشید باید گواهی آن را ارائه دهید.
 • ارسال درخواست تابعیت برای شما
 • گواهی تولد فرزندان از ازدواج قبلی یا فعلی
 • قرارداد رسمی اجاره یک ملک یا سند مالکیت آن

شرایط مهاجرت به جزیره قبرس با ویزای گردشگری

سفر به جزیره زیبا و جذاب قبرس شمالی، می‌تواند یک خاطره شیرین و به‌یادماندنی را برای شما عزیزان رقم بزند. حتی قبل از اینکه قصد مهاجرت به قبرس شمالی را داشته باشید، بهتر است یکبار جهت تفریح و اقامت موقت، به این جزیره خوش آب‌وهوا سفر نمایید‌. اخذ ویزای توریستی نیز برای سفر به قبرس، اصلا فرایند پیچیده و دشواری نیست! تنها کافیست در قسمت گمرک به یکسری سوالات که از شما پرسیده می‌شود پاسخ دهید تا ویزای گردشگری شما؛ مطابق با پاسخ‌هایی که داده‌اید، صادر گردد. نکته حائض اهمیت در رابطه با این پروسه، این است که حتما باید در این روند؛ ثابت کنید که پس از پایان مدت زمان ویزای خود، قصد بازگشت به کشورتان را دارید.

 • به طور معمول، افرادی که برای گردش و سفر به این کشور می‌آیند و قصد اقامت در هتل را دارند، ویزای ۳۰_۹۰ روزه برایشان صادر می‌شود.
 • برای افرادی که برای ملاقات خانوادگی و دوستانه قصد سفر دارند، ویزای ۶۰ روزه!
 • برای اشخاصی که به منظور تماشای مراسم و رویدادهای مختلف، شرکت در کنفرانس و جلسات، حضور در سمینار و نمایشگاه و… قصد سفر دارند، ویزای ۹۰ روزه صادر می‌گردد.

جمع بندی

قبرس، به عنوان نگین درخشان مدیترانه، در شرق این دریای بیکران واقع شده است. کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده، و بخش شمالی آن تحت نظارت ترکیه و بهش جنوبی آن، تحت سلطه یونان می‌باشد‌. لذا زبان مردم شمالی، به زبان ترکی؛ و در قبرس جنوبی، به زبان یونانی صحبت می‌کنند.

مهاجرت به قبرس نسبت به برخی دیگر از کشورهای پیشرفته خاورمیانه و کشورهای اروپایی راحتتر است‌. به همین جهت اغلب ایرانیان رغبت خاصی برای مهاجرت به این کشور دارند‌. از این‌رو، امروز در رابطه با روش‌های مختلف مهاجرت به قبرس شمالی که ایرانیان می‌توانند از طریق آنها، به این کشور مهاجرت کنند، صحبت کردیم. امیدواریم نهایت لذت را از مطالعه این گفتار برده و پاسخ سوالاتتان را یافته باشید. ممنون که تا پایان این بخش همراه ما بودید.