دسته‌بندی نشده

هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه-زندگی-در-قبرس-شمالی

هزینه زندگی در قبرس شمالی

هزینه زندگی قبرس شمالی که یکی از جذاب ترین مکانها در مقایسه با سایر مقاصد اروپایی است. غذای محلی (میوه و سبزیجات) ، اجاره ملک ، خرید ملک ، مالیات ، کرایه اتومبیل و صرف غذا در خارج از خانه بسیار مقرون به صرفه تر از سایر مقاصد مدیترانه ای است. واحد پول محلی لیر ترکیه است که اغلب در برابر سایر ارزهای بین المللی ضعیف است. این امر همچنین به مقرون به صرفه بودن قبرس شمالی برای کسانی که از خارج از کشور برای تعطیلات یا خرید ملک می آیند ، کمک می کند.

نقشه-قبرس-شمالی

آیا قبرس شمالی برای زندگی ارزان است؟

اگر قبرس شمالی را با کشورهای دیگر مانند قبرس جنوبی ، اسپانیا یا سایر کشورهای منطقه یورو مقایسه می کنید ، به طور متوسط هزینه زندگی در قبرس شمالی ارزان تر است.

آیا خرید ملک در قبرس شمالی ارزان است؟

این هزینه کم خرید خانه در قبرس شمالی است که خریداران و سرمایه گذاران بین المللی را از سراسر جهان جذب می کند. قبرس شمالی به عنوان مقرون به صرفه ترین مقصد مدیترانه ای برای آپارتمان و ویلا برای فروش شناخته شده است که قیمت آن نسبت به همین نوع ملک در جنوب قبرس بسیار کمتر است.

قیمت املاک عمدتا به پوند استرلینگ ثابت می شود تا از نوسانات لیر ترکیه محافظت کند. قبرس شمالی بین المللی گروه 66 می تواند شما را به بهترین ملک برای نیازهای مسکونی یا تعطیلات راهنمایی کند.

 همچنین مطالعه کنید :     روند خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه زندگی در قبرس شمالی در مقایسه با قبرس جنوبی چگونه است؟

هنگام نوشتن مقاله ، ما به طور متوسط تخمین می زنیم که هزینه زندگی در قبرس شمالی ترکیه (TRNC) به طور متوسط در حدود 25٪ کمتر از جنوب قبرس (جمهوری قبرس) است که یورو تمایل به افزایش قیمت ها دارد.

آیا نرخ ارز لیر ترکیه برهزینه زندگی در قبرس شمالی تأثیر دارد؟

واحد پول رسمی قبرس شمالی لیر ترکیه است و در زمان نوشتن مقاله ، لیر در برابر پوند استرلینگ ، یورو و سایر ارزهای بین المللی پایین تر است. در طی دوره ای که قیمت لیر پایین است ، اقلام محلی که با قیمت لیر (مواد غذایی محلی و غیره) قیمت گذاری می شوند ، به ویژه برای کسانی که از ارزهای دیگر مبادله کرده اند مقرون به صرفه است. اسکناس پوند و یورو در تمام فروشگاه ها و رستوران ها پذیرفته می شود.

هزینه-زندگی-در-قبرس-شمالی

آیا غذا در قبرس شمالی ارزان است؟

هزینه غذا در قبرس شمالی ، قبرس تنوع خارق العاده ای از غذاهای محلی دارد. میوه ها ، خرما ، سبزیجات ، زیتون ، روغن زیتون ، پنیر هولیم (هالومی) و سیب زمینی معروف قبرس ، همگی در قبرس شمالی در مقایسه با سایر مقاصد اروپایی تولید محلی و با قیمت مقرون به صرفه هستند. بازارهای کنار جاده و هفتگی کاملاً ایمن هستند و از ارزش ویژه ای برخوردار هستند. برخی از اقلام وارداتی البته هزینه بیشتری دارند.

آیا غذا خوردن در رستوران در قبرس شمالی گران است؟

صرف یک وعده غذایی در یک رستوران محلی یا کافه قبرس شمالی در مقایسه با بسیاری از مکان های دیگر مدیترانه ای بسیار مقرون به صرفه است. البته رستوران های گران قیمت و گران قیمت وجود دارد که قیمت آنها با اروپا / انگلیس مقایسه می شود ، به ویژه در مرکز شهر کرنیا یا هتل های 5 ستاره. 

با این حال ، بسیاری از مهاجران ، غذاخوری های محلی را که منوهای سنتی قبرس (ماهی ، کباب ، سالاد ، مزه ، هوموس و غیره) را ارائه می دهند ، ترجیح می دهند و قیمت های غذا را می توانند با هزینه خرید همان غذا در سوپرمارکت محلی مقایسه کنند! صرف غذا در خارج از خانه بسیار ارزان تر از قبرس جنوبی است.

آیا قبرس شمالی مالیات دارد؟

یک مالیات شورای محلی وجود دارد به نام مالیات Belediye. این مبلغ به شورای محلی پرداخت می شود. با این حال ، این کسری از قیمت در مقایسه با کشوری مانند انگلستان است – بسیار کمتر از 100 پوند در سال (قیمت دقیق تحت تأثیر نرخ ارز لیر است).

هزینه برق در قبرس شمالی چقدر است؟

هزینه های برق مشابه واحد انگلیس در انگلیس است اما کمی گران تر از قبرس جنوبی است.

متوسط قبض برق در زمان نوشتن این مقاله حدود 300 Tl در ماه یا حدود 40-50 پوند در ماه برای یک ملک دو خوابه است. با این حال ، هزینه برق به زمان سال بستگی دارد. تهویه مطبوع در ماه های تابستان و گرمایش برقی در ماه های خنک زمستان گرانتر هستند. 

در بهار و پاییز (هنگام مراجعه بسیاری از افراد) ، صورتحساب برق شما بسیار کم است و بیشتر آب گرم از ماه مه تا اکتبر به دلیل وجود پانل های آب گرم خورشیدی که در تمام خانه ها قرار دارند ، رایگان است.

آیا خرید ماشین در قبرس شمالی گران است؟

خرید ماشین در قبرس شمالی موردی است و هزینه آن بیشتر از متوسط کشور اروپایی / انگلیس و مطمئناً بیشتر از قبرس جنوبی است. دلیل این امر این است که کلیه خودروها از طریق ترکیه وارد می شوند و مالیات بر واردات هزینه های آن را تحمیل می کند. با این حال ، اجاره  اتومبیل می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و تخفیف های اجاره خودرو در دوره های خارج از فصل و اجاره های یک ماهه یا بیشتر در نظر گرفته شده است.

گروه 66 هلدینگ دارای نمایشگاه فروش خوردو می باشد که می تواند به هم وطنان ایرانی خود خودرو با شرایط ویژه و قیمت مناسب ارایه نماید.

حداقل دستمزد در قبرس شمالی چقدر است؟

در زمان نوشتن مقاله ، حداقل دستمزد ماهانه کارگران 500 پوند در ماه است (6000 پوند در سال) و این رقمی در نظر گرفته می شود که فرد می تواند بر اساس آن زندگی کند (معمولاً اجاره یا رهن را شامل نمی شود). با این حال ، هزینه ماهانه بستگی به سبک زندگی و هزینه های مسکن دارد. بیشتر مهاجرانی که برای زندگی به قبرس شمالی می آیند ، رقمی بالاتر از این نیاز دارند که شامل فعالیتهای اوقات فراغت بیشتر ، غذا خوردن در خارج از خانه که بین 700 تا 1000 پوند در ماه باشد.