ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با شرایط خرید خانه در قبرس شمالی و شرایط اخذ اقامت قبرس از طریق خرید خانه، آپارتمان و ملک آشنا کنیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

قبرس کشوری جزیره‌ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده و پایتخت آن شهری است به نام نیکوزیا که در مرکز این کشور قرار دارد و بزرگترین شهر قبرس بشمار می‌آید. همچنین شهر گیرنه بعد از نیکوزیا از مهمترین شهر های قبرس است.

این کشور به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که بخش اول آن تحت حاکمیت ترکیه (ترک نشین) و بخش دوم تحت حاکمیت یونان (یونانی نشین) می‌باشد. مذهب یونانی‌ها، ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.
قبرس از سالم‌ترین و بهترین آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای برخوردار است. تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های بارانی از ویژگی‌هایی‌ست که به جاذبه‌های این کشور می‌افزاید.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید خانه

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، قبرس شمالی تحت حاکمیت کشور ترکیه است؛ از این رو قوانین حاکم در قبرس شمالی به کشور ترکیه شباهت‌های بسیاری دارد. به تعبیری دیگر قبرس شمالی وابسته به کشور ترکیه است و انتظار می‌رود شرایط زندگی و اقامت در این دو کشور نیز به یکدیگر شبیه باشد.
دین مردم قبرس شمالی نیز تحت تاثیر از کشور ترکیه، اسلام است. همچنین واحد پولی کشور ترکیه و قبرس شمالی نیز مشترک بوده و نرخ ارز هر دو به لیر است.

خرید خانه در قبرس شمالی

خرید خانه در قبرس شمالی

بهترین راه خرید خانه در قبرس شمالی

با خرید خانه در قبرس شمالی می‌توانید اهداف خود از مهاجرت را عملی کنید. همواره خرید ملک در هر جای دنیا، نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می شود ؛ اما کشور قبرس به دلیل شرایط پرداخت مناسب و بلند مدت باعث سهولت بیشتر این امر به نسبت سایر کشورهای دنیا شده است.
طبق اطلاعات جمع آوری شده رشد سالیانه قیمت املاک در قبرس شمالی حدود 5 تا 10 درصد است. در حقیقت هر مقدار که خرید و فروش ملک بیشتر شود، این روند افزایش قیمت امری طبیعی است. به عبارت دیگر هرچه تقاضا بیشتر، قیمت بالاتر.
یکی از دلایل این رشد قیمت، جاذبه‌های توریستی این کشور است که هر ساله تعداد زیادی توریست به قبرس شمالی سفر می‌کنند و با مشاهده شرایط ایده آل خرید خانه در قبرس شمالی، تصمیم به خرید خانه و مهاجرت به این کشور را می‌گیرند.
املاک در قبرس شمالی با کیفیت و امکانات عالی ساخته می‌شوند؛ این درحالیست که قیمت این املاک به نسبت سایر کشورهای مدیترانه‌ای به مراتب پایین‌تر است.
ناگفته نماند که قبرس شمالی در رده کشورهای امن جهان قرار دارد. آمار جرم و جنایت در قبرس شمالی نزدیک به صفر است. به همین دلیل در سال 2020 این کشور رتبه پنجم از لحاظ امنیت را بین کشور‌های جهان به خود اختصاص داده است.
در قبرس شمالی با خرید ملک و تنها پرداخت 30 درصد از مبلغ، ملک به نام خریدار ثبت می‌شود و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی با طی مراحل اداری اقامت این کشور را دریافت کنید. صدور اقامت برای افراد به هیچ وجه وابسته به حضور دائم افراد در قبرس شمالی و زندگی در این کشور نیست.

مزیت های مهاجرت به قبرس شمالی

  • عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان
  • ارتباط راحت با ترکیه
  • هزینه‌های پایین زندگی
  • آب و هوای معتدل
  • مناظر طبیعی زیبا

قوانین خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی

  1. خرید ملک مسکونی با مساحت حداقل 100 متر مربع و خرید ملک تجاری با مساحت حداقل 250 متر مربع به بالا
  2. قیمت ملک خریداری شده در قبرس حدود 80 هزار یورو باشد، اقامت موقت قبرس را کسب خواهید کرد.
  3. قیمت ملک خریداری شده 300 هزار یورو باشد، اقامت دائم اخذ می­کنید.
  4. ملک خریداری شده 2 میلیون یورو ارزش و قیمت داشته باشد، پاسپورت کشور قبرس را دریافت خواهید کرد.
  5. به ازای هر متر خریداری شده، سالانه 85 تا 260 یورو بابت مالیات به شهرداری پرداخت می­‌کنید

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

خرید هر واحد آپارتمان مسکونی در قبرس شمالی نیز مانند خرید ملک نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود با این تفاوت که شرایط خرید آسان‌تر و قیمت پروژه‌های آپارتمانی به نسبت املاک ویلایی مقرون به صرفه‌تر است.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در قبرس شمالی هستید بهتر است تمامی پروژه‌ها از لحاظ کیفیت ساخت، موقعیت مکانی و دسترسی به امکانات بررسی کنید.

نحوه خرید ملک در قبرس شمالی

اگر تصمیم به خرید ملک در قبرس شمالی را دارید، آشنایی با شرایط اخذ سند برایتان ضروریست. کلاً سه نوع سند خانه در قبرس شمالی وجود دارد:
سند معاوضه‌ای : پس از جدایی قبرس شمالی و جنوبی از یکدیگر این سند بین صاحبین قبلی تبادل شده است. ارزش این سندها به اندازه سندهای ترک می‌باشد خرید و فروش با این نوع سند مانعی ندارد و امکان اقامت در قبرس شمالی و واگذاری به وراث مالک را فراهم می‌دارد.
سند اجاره‌ای: این نوع از املاک در اختیار دولت بود و فرد می‌تواند از 49 تا 99 سال آن ملک را اجاره دهد. ملک‌های با سند اجاره‌ای مناسب سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تجاری می‌باشد و جهت خرید خانه پیشنهاد نمی‌شود.
سند ترک: این نوع از سندها متعلق به ترک‌ها می‌باشد که از ابتدا صاحب آن ملک بخصوص بوده‌اند. خرید این نوع خانه‌ها مانع ندارد و امکان اقامت در قبرس و واگذاری به وراث مالک را فراهم می‌کند.

معرفی مناطق مسکونی قبرس شمالی

بطور کلی قبرس شمالی شامل 7 منطقه قابل سکونت می‌‎باشد. که به شرح زیر است
لفکوشا: لفکوشا یا نیکوزیای شمالی پایتخت قبرس می‌باشد و در مرکز این جزیره واقع شده است و از سواحل قبرس دور است. نیکوزیا به دو بخش تقسیم شده و بخش شمالی پایتخت قبرس شمالی و بخش جنوبی آن پایتخت قبرس شمالی محسوب می‌شود. لفکوشا منطقه‌ای شامل امکانات گسترده شهری، دسترسی عالی به مراکز درمان، رستوران‌ها، مراکز خرید، موزه‌ها می‌باشد.
گیرنه: گیرنه با طبیعتی خیره کننده و زیبا از مناطق ساحلی و توریستی قبرس شمالی است. وجود بنادر، رستوران‌های بندری، هتل‌ها و آپارتمان‌های ساحلی به این شهر جلوه ویژه‌ای بخشیده است. این منطقه توریستی برای افرادی که علاقه‌مند به زندگی در منطقه تفریحی هستند مناسب است.
شمال شرق ساحل گیرنه: سواحل شمال شرقی گیرنه به طرف کارپاز به دلیل وجود سواحل زیبا از جمله ساحل لاکپشت ماسه‌ای، کلوپ، زمین گلف، کافه‌های دیدنی، صخره‌ها و تپه‌های دیدنی و زیبا با امکان پیاده‌روی، همچنین دسترسی سریع و آسان به گیرنه سبب شده تا این منطقه از جمله مناطق جذاب قبرس شود.
سواحل شمال غربی گیرنه: این شهر که شامل دو منطقه لاپتا و آلسانکاک است. این مناطق نیز جز مناطق جذاب و قابل سکونت در قبرس شمالی می‌باشد.
گوزل یورت: جز مناطق مسکونی تفریحی است که در آن کلوب‌های معروفی نیز جود دارد. بیشترین معروفیت این منطقه بدلیل وجود دانشگاه لفکه می‌باشد.
فاماگوستا: فاماگوستا از شهرهای ساحلی و قدیمی قبرس می‌باشد. وجود دو دانشگاه مدیترانه شرقی و اداکنت در این شهر سبب شده تا فاماگوستا به شهر دانشگاهی قبرس نیز شناخته شود.
کارپاز(Karpas): کارپاز دارای طبیعتی بکر از کوه‌ها و سواحل است. الاغ‌های معروف قبرس نیز در این منطقه وجود دارند که باعث بوجود آمدن طبیعتی وحشی شده است.
هر منطقه از قبرس دارای ویژگی‌های منحصر بفرد خود است برای خرید یا اجاره ملک در قبرس شمالی بهتر است ابتدا نیاز و خواسته‌تان را مشخص کنید و سپس اقدام کنید. البته برخی از مناطق ویژگی‌های دیگری نیز دارند و کسب و کار در آن‌جا پر رونق‌تر است برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق مجموعه 66 هولدینگ اقدام کنید.

بهترین منطقه برای خرید خانه در قبرس شمالی

 فاماگوستا، گیرنه و اسکله از شهرهایی هستند که بدلیل مجاورت با سواحل دریای مدیترانه و آب و هوای مناسب مورد استقبال قرار گرفته‎‌اند و افراد زیادی اقدام به خرید خانه در قبرس شمالی بخصوص در این شهرها کرده‌اند.

هزینه خرید خانه در قبرس شمالی

در میزان نرخ خرید خانه در قبرس شمالی عوامل زیادی تاثیرگذار هستند از جمله: متراژ، لوکیشن ساختمان، متریال ساخت و… بطور کلی با داشتن حداقل 1.5 میلیارد تومان می‌توانید در قبرس صاحب خانه شوید.
خرید و فروش خانه در قبرس شمالی با واحد ارزی پوند انجام می‌شود بنابراین ملک شما به اندازه پوند ارزشمند می‌باشد. حتی اجاره بها را نیز می‌توانید به پوند دریافت کنید.

شرایط دریافت اقامت  از طریق خرید خانه در قبرس شمالی

همانطور که اشاره شده بود دریافت اقامت در قبرس شمالی تنها با پرداخت 30 درصد از هزینه خرید خانه امکان‌پذیر است. می‌توانید در ابتدا 30 درصد از هزینه خرید خانه را پرداخت کنید و مابقی هزینه را تا 6 سال بعد، بدون بهره بپردازید. این یکی از بهترین شرایط برای کسانی است که با بودجه محدود قصد مهاجرت به یک کشور خارجی زیبا با امکانات و سطح کیفیت زندگی بالا را دارند.

خدمات رایگان مهاجرت به قبرس شمالی

مجموعه 66 هلدینگ با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت، اخذ پذیرش، خرید و فروش ملک و خودرو در قبرس شمالی و … همواره در کنار شما عزیزان می‌باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان و انجام امور مهاجرتی و اقامتی در قبرس شمالی می‌توانید از طریق شماره‌های 09125488548 و 77529713021 اقدام کنید و از متخصان امور مهاجرتی بصورت کاملاً رایگان مشاوره دریافت کنید.
همچنین برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرتی به قبرس شمالی پیشنهاد می‌کنیم مقالاتی که در سایت 66 هلدینگ گردآوری شده را مطالعه فرمائید.