خرید خانه در قبرس شمالی - سرمایه گذاری با خرید ملک در قبرس

خرید خانه در قبرس شمالی

 

قبرس کشوری جزیره ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده و پایتخت آن شهری است به نام نیکوزیا که در مرکز این کشور قرار دارد و بزرگترین شهر قبرس بشمار می آید. همچنین شهر گیرنه بعد از نیکوزیا از مهمترین شهر های قبرس است.

این کشور به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است که بخش اول آن تحت حاکمیت ترکیه (ترک نشین) و بخش دوم تحت حاکمیت یونان (یونانی نشین) می‌باشد.مذهب یونانی ها ، ارتودوکس و ترک های قبرس مسلمان هستند.
قبرس از سالم‌ترین و بهترین آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای برخوردار است. تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های بارانی از ویژگی‌هایی‌ست که به جاذبه‌های این کشور می‌افزاید.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم ، قبرس شمالی تحت حاکمیت کشور ترکیه است ؛ از این رو قوانین حاکم در قبرس شمالی به کشور ترکیه شباهت‌های بسیاری دارد. به تعبیری دیگر قبرس شمالی وابسته به کشور ترکیه است و انتظار می‌رود شرایط زندگی و اقامت در این دو کشور نیز به یکدیگر شبیه باشد.
دین مردم قبرس شمالی نیز تحت تاثیر از کشور ترکیه ، اسلام است. همچنین واحد پولی کشور ترکیه و قبرس شمالی نیز مشترک بوده و نرخ ارز دو به لیر است.

خرید خانه در قبرس شمالی

خرید خانه در قبرس شمالی

بهترین راه خرید ملک در قبرس شمالی

با خرید ملک در قبرس شمالی می توانید اهداف خود از مهاجرت را عملی کنید. همواره خرید ملک در هر جای دنیا ، نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود ؛ اما کشور قبرس به دلیل شرایط پرداخت مناسب و بلند مدت باعث سهولت بیشتر این امر به نسبت سایر کشورهای دنیا شده است.
طبق اطلاعات جمع آوری شده رشد سالیانه قیمت املاک در قبرس شمالی حدود 5 تا 10 درصد است. در حقیقت هر مقدار که خرید و فروش ملک بیشتر شود ، این روند افزایش قیمت امری طبیعی است. به عبارت دیگر هرچه تقاضا بیشتر ، قیمت بالاتر.
یکی از دلایل این رشد قیمت ، جاذبه های توریستی این کشور است که هر ساله تعداد زیادی توریست به قبرس شمالی سفر می‌کنند و با مشاهده شرایط ایده آل خرید خانه در قبرس شمالی ، تصمیم به خرید ملک و مهاجرت به این کشور میگیرند.
املاک در قبرس شمالی با کیفیت و امکانات عالی ساخته می‌شوند ؛ این درحالیست که قیمت این املاک به نسبت سایر کشور های مدیترانه ای به مراتب پایین تر است.
ناگفته نماند که قبرس شمالی در رده کشور های امن جهان قرار دارد. آمار جرم و جنایت در قبرس شمالی نزدیک به صفر است. به همین دلیل در سال 2020 این کشور رتبه پنجم از لحاظ امنیت را بین کشور‌های جهان به خود اختصاص داده است.
در قبرس شمالی با خرید ملک و تنها پرداخت 30 درصد از مبلغ ، ملک به نام خریدار ثبت می‌شود و میتوانید در مدت زمان کوتاهی با طی مراحل اداری اقامت این کشور را دریافت کنید. صدور اقامت برای افراد به هیچ وجه وابسته به حضور دائم افراد در قبرس شمالی و زندگی در این کشور نیست.

مزیت های مهاجرت به قبرس شمالی

  • عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان
  • ارتباط راحت با ترکیه
  • هزینه های پایین زندگی
  • آب و هوای معتدل
  • مناظر طبیعی زیبا

قوانین خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی

  1. خرید ملک مسکونی با مساحت حداقل 100 متر مربع و خرید ملک تجاری با مساحت حداقل 250 متر مربع به بالا
  2. قیمت ملک خریداری شده در قبرس حدود 80 هزار یورو باشد ، اقامت موقت قبرس را کسب خواهید کرد.
  3. قیمت ملک خریداری شده 300 هزار یورو باشد ، اقامت دائم اخذ می­کنید.
  4. ملک خریداری شده 2 میلیون یورو ارزش و قیمت داشته باشد ، پاسپورت کشور قبرس را دریافت خواهید کرد.
  5. به ازای هر متر خریداری شده ، سالانه 85 تا 260 یورو بابت مالیات به شهرداری پرداخت می­کنید

خرید آپارتمان در قبرس شمالی

خرید هر واحد آپارتمان مسکونی در قبرس شمالی نیز مانند خرید ملک نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود با این تفاوت که شرایط خرید آسان‌تر و قیمت پروژه های آپارتمانی به نسبت املاک ویلایی مقرون به صرفه تر است.

اگر به دنبال خرید آپارتمان در شهر قبرس شمالی هستید بهتر است تمامی پروژه ها از لحاظ کیفیت ساخت ، موقعیت مکانی و دسترسی به امکانات بررسی کنید.

فهرست