هر فرد در زندگی، دست کم یک بار به مهاجرت فکر می‌کند. کشورهای گوناگونی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به عنوان اقامتگاه دوم انتخاب کنید. قبرس شمالی یکی از بهترین کشورهایی است که می‌توان به آن مهاجرت کرد. قبرس شمالی، یک سرزمین با آب و هوای گرم در قاره اروپا با حدود ۳۰۰ روز آفتابی و زمستانی‌هایی کوتاه و پاییزی معتدل، می‌باشد. این منطقه دارای آب و هوای مدیترانه‌ای، با پوششی مملو از درختان سوزنی برگان مانند بلوط طلایی می‌باشد. این سرزمین، حتی درختانی با سرگذشت و روایت منحصر به فرد را داراست. زندگی در قبرس شمالی، همواره انتخاب بسیاری از ثروتمندان بوده است. ما در این مقاله قصد ارائه راهنمای زندگی در قبرس شمالی را داریم.

گذری بر تاریخ قبرس، تکه‌ای از پازل مدیترانه

جزیره قبرس، سومین جزیره بزرگ در حوزه مدیترانه می‌باشد و از غنی‌ترین کشورها در تاریخ تمدن بشریت است که قطعاً موقعیت جغرافیایی و ژئوپلوتیک آن، در این مورد بی تاثیر نبوده است؛ چراکه قبرس، از شمال و شرق با خاورمیانه و آسیا، و از جنوب و غرب، با اروپا و آفریقا مرز آبی دارد؛ به همین سبب، از گزند دولت‌های قدرتمند جهان، در طول تاریخ، بی‌امان نبوده و به گونه‌ای شاهراهی کلیدی به همراه موقعیت خاص و استراتژیک محسوب می‌شده است.

تاریخ قبرس یکی از عواملی است که تاثیر بالایی در جذب افراد به این سرزمین را دارد. جزیره قبرس، پس از سال‌ها استعمار توانست در سال ۱۹۶۰، طی توافق زوریخ استقلال خود را به رسمیت بشناسد؛ اگر بخواهیم نگاهی عمیق‌تر داشته باشیم، باید گفت که قبرس از سال ۱۸۷۸ به نوعی در استعمار بریتانیا بود که همین امر سبب شد، تا به طور رسمی از سال ۱۹۱۴ قسمتی از خاک انگلستان محسوب شود تا در نهایت بتواند در ۱۹۶۰ به استقلال برسد و به عنوان نود و نهمین کشور عضو سازمان ملل شناخته شود. به علت اینکه این سرزمین طی سالیان طولانی مستعمره کشور‌های دیگر بوده، می‌توان گفت که زندگی در قبرس شمالی، می‌تواند یک تجربه بسیار جذاب باشد؛ چرا که شما با اقامت در این سرزمین با فرهنگ‌های چندین کشور، به طور همزمان آشنا خواهید شد.

دلایل انتخاب قبرس شمالی برای زندگی

بررسی دلایل انتخاب قبرس شمالی برای زندگی، می‌تواند شما را متقاعد کند تا این منطقه به عنوان مقصد مهاجرتی خود برگزینید. دلایلی که شما را برای زندگی در قبرس شمالی توجیه می‌کنند، عبارت‌اند از:

 • نزدیکی قبرس به قاره‌های اروپا، آفریقا و آسیا، دسترسی فوق‌العاده‌ایی به بیشتر مناطق کره زمین بخشیده، که این امر، عدم وابستگی قبرس به موقعیت مکانی‌ خاصی را سبب شده است.
 • قوانین مالی آسان قبرس شمالی، امنیت اقتصادی شگفت‌انگیزی را به این جزیره بخشیده است.
 • خرید و فروش ماشین و ملک با پوند انگلستان، یکی از مطمئن‌ترین و مهم‌ترین ارزهای دنیا، شرایط جذابی را برای سرمایه‌گذاران رقم زده است.
 • حدود ۳۰۰ روز آفتاب در سال، قبرس شمالی را به مقصد مورد علاقه جهانگردان بدل کرده است.
 • جمعیت ۴۰۰،۰۰۰ نفری قبرس شمالی، امنیت فوق‌العاده‌ایی به این سرزمین بخشیده تا در زمره ۵ کشور امن دنیا قرار بگیرد.
 • مهمان‌پذیر بودن قبرس، به دلیل حضور گسترده مهاجران آسیایی، جوی بین‌المللی و به دور از هرگونه تعصبی را به قبرس شمالی بخشیده است.
 • اطلاعات کم و شهرت پایین قبرس شمالی، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران، باعث شده سرمایه‌گذاری در این سرزمین در قیاس با دیگر کشورهای مشابه، به مراتب ارزان‌تر و ساده‌تر باشد.
 • مالیات کم قبرس شمالی، توجیه اقتصادی مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این سرزمین است.

هزینه های زندگی در قبرس شمالی

برآورد درست هزینه‌ های زندگی در قبرس شمالی، بنابر نحوه زندگی و انتظارات شما متغیر است. به طبع، مخارج یک فرد مجرد با یک خانواده متفاوت بوده و عادات شما در موارد مختلفی، تعیین کننده هزینه‌های زندگی خواهد بود. به طور کلی، مخارج روزانه در قبرس شمالی به لیر ترکیه محاسبه می‌شود؛ که این کشور را در زمره کشورهای ارزان قرار می‌دهد. در قیاس با ایران، هزینه‌های متوسط یک خانوار بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر از ایران می‌باشد.

مزایای زندگی در قبرس شمالی

مزایای زندگی در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

 1. امنیت بالا
 2. فرصت‌های سرمایه‌گذاری
 3. عدم آلودگی
 • امنیت بالا

جمعیت کم‌ قبرس شمالی از یک طرف، و جزیره بودن این کشور از طرف دیگر، بزرگ‌ترین عوامل در امنیت بالا زندگی‌ در قبرس شمالی می‌باشند. در حالی که، جمعیت کل قبرس شمالی. به ۴۰۰۰ نفر هم نمی‌رسد، این جمعیت در ۶ شهر تقسیم شده است که موجب کنترل بهتر شهرها می‌شود. این تراکم پایین جمعیت، منجر به شناخت هرچه بیشتر انسان‌ها از یکدیگر شده، در نتيجه به لحاظ جامعه شناسی، اعتماد و راستی‌آزمایی انسان‌ها، به سادگی صورت‌پذیر می‌باشد. ورود به قبرس شمالی، از طریق فرودگاه‌های لارناکا و ارجان، از طریق بنادر گیرنه، فاماگوستا، لارناکا، پافوس و پوموس امکان پذیر می‌باشد.

 • فرصت‌های سرمایه‌گذاری

قبرس شمالی، با داشتن سواحل شگفت‌انگیز و محدود، به دلیل جزیره بودن، دارای رشد بالایی است؛ این جزیره با داشتن مناسب‌ترین قیمت در بین سواحل اروپایی مدیترانه، مقصد مورد علاقه برای بسیاری از سرمایه‌گذران خارجی می‌باشد. این سرزمین در حال حاضر فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی را ایجاد کرده است. در حالی که، بسیاری از هموطنان، ترکیه را گزینه اول سرمايه‌گذاری خود می‌دانند، بسیاری از ستاره‌های مطرح ترکیه، قبرس شمالی را به عنوان مقصد اول سرمایه‌گذاری هدف قرار داده‌اند.

سرمایه‌گذارانی، از کشورهای، سوئد، اوکراین، روسیه، قزاقستان و المان و همچنین اخیرا ایرانی‌ها، از عمده سرمايه گذاران در قبرس شمالی به حساب می‌آیند. زندگی در قبرس شمالی می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد، چراکه این منطقه در طی سال‌های آینده، به سبب فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری، پیشرفت بالایی خواهد داشت.

 • عدم آلودگی

عدم آلودگی و تمیز بودن قبرس شمالی، به دلیل تاکید مقامات این کشور بر حفظ محیط زیست، باعث شده است تا این جزیره، تمیزترین ساحل مدیترانه‌ایی را داشته باشد. هیچ جای تعجبی نیست، اگر بدانیم لاک‌پشت‌های اقیانوس اطلس، برای تخم‌گذاری، سواحل قبرس شمالی را انتخاب می‌کنند. ساحل طلایی قبرس شمالی، در شرقی‌ترین نقطه‌ی این جزیره، جزو هفت ساحل بکر دنیا شناخته می‌شود. زندگی در قبرس شمالی، می‌تواند به عنوان بهترین انتخاب برای افرادی باشد که دوستدار محیط زیست هستند.

جمع بندی
همانطور که در متن بالا گفته شد، زندگی در قبرس شمالی‌ می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه و درست باشد؛ چراکه این کشور دارای مزایای فراوانی بوده و می‌تواند یک محیط امن را فراهم آورد. اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید، بررسی شرایط قبرس شمالی برای زندگی را در اولویت قرار دهید. مجموعه 66 هلدینگ بعنوان نماینده قبرس شمالی در ایران برای ارائه مشاوره رایگان انواع مهاجرت به قبرس شمالی در خدمت شما غزیزان است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره تلفن 09125488548 با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

مکان‌های دیدنی قبرس شمالی کدام‌اند؟
برای مناطق دیدنی قبرس شمالی می‌توان لفکه و منطقه گوزلیورت را نام برد.

معایب زندگی در قبرس شمالی چیست؟
عدم وجود مراکز خرید زیاد ‌و عدم صدور پاسپورت از معایب این کشور می‌باشد.