دسته‌بندی نشده

تحصیل رشته پزشکی در قبرس شمالی

اگر قصد تحصیل پزشکی در قبرس شمالی را دارید، ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با لیست رشته های پزشکی دانشگاه قبرس شمالی آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

کشور قبرس شمالی دارای دانشگاه‌های سطح بالا و خوبی در رشته‌ی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می‌باشد که آموزش را با سطح کیفی بالایی در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. در این دانشگاه‌ها امکان ارائه دروس به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

بسیاری از داوطلبان ترجیح می‌دهند برای ادامه‌ی تحصیل به کشورهای خارجی سفر کنند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که مایل به ادامه تحصیل در رشته‌ی پزشکی در خارج از کشور هستید خواندن این مقاله به شما کمک می‌کند تا با شرایط تحصیل در خارج از کشور آشنا شوید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین و معتبرترین دانشگاه‌‌های پزشکی، شرایط تحصیل رشته پزشکی در قبرس شمالی  و همچنین با انواع رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن آشنا کنیم.

قبرس شمالی در یک نگاه

قبل از هر تصمیمی بیاید کمی با کشور قبرس شمالی آشنا شویم. قبرس نگین درخشان دریای مدیترانه است و بعنوان رابطی شرق را به غرب و شمال را به جنوب متصل می‌کند. این جزیره‌ی زیبا به دلیل همجواری با دریای مدیترانه از طبیعت رویایی بهره‌مند شده است که سالانه گردشگران زیادی را بخود جذب می‌کند.
آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای، آسمانی پاک، طبیعت بکر و زیبا، ابنیه تاریخی، جزایر تفریحی، مراکز(تجاری، فرهنگی، آموزشی) همه این‌ها از عوامل جذب توریست به این جزیره‌ی زیبا محسوب می‌شود.
مردم این کشور بسیار مهربان و خونگرم هستند و رفتار خوبی با دانشجویان مهاجر دارند. زبان مرسوم مردم قبرس شمالی ترکی استامبولی است و بدلیل وجود توریست‌، زبان انگلیسی دیگر زبان رایج در این کشور می‌باشد. تحصیل در کنار لذت بردن از طبیعت زیبا و امکانات تفریحی قبرس شمالی می‌تواند خاطره لذت بخش و ماندگاری را در ذهن دانشجویان ایرانی حک کند.

رشته های پزشکی در قبرس شمالی

قبرس شمالی دانشگاه‌های زیادی در رشته پزشکی دارد. از این‌رو داوطلبین تحصیل در رشته دندانپزشکی گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند. طول تحصیل در رشته پزشکی 6 سال است و پس از آن پزشک عمومی می‌شوند و برای ادامه تحصیل می‌توانند از طریق دانشگاه‌های اروپایی اقدام کنند.
مجموعه 66 هولدینگ بعنوان تنها نماینده رسمی و بدون واسطه دانشگاه بین المللی قبرس CIU  در ایران، با مشاوره رایگان به شما کمک می‌کند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی

تحصیل در رشته‌ی دندانپزشکی در قبرس شمالی مزایای زیادی دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • شهریه پایین دانشگاه
 • کسب دانش و مهارت‌های دندانپزشکی از اساتید مجرب جهانی
 • اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر جهانی
 • امکان راه اندازی کسب و کار در هر کشور دیگری
 • آینده‌ی روشن شغلی
 • بازار کار فعال و پررونق این رشته
 • درآمد بالای این شغل

دانشگاه های برتر قبرس شمالی در رشته دندانپزشکی

رشته‌ی دندانپزشکی از رشته‌های محبوب در قبرس شمالی محسوب می‌شود که سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در این رشته به قبرس شمالی مهاجرت می‌کنند. برخی از معتبرترین دانشگاه‌های موجود در این رشته تحصیلی عبارتند از:

دانشگاه نیر ایست Near East University(NEU)

این دانشگاه در سال 1988 در قبرس احداث شد. NEU از عضو اصلی اتحادیه دانشگاه‌های اروپایی و زیر مجموعه دانشگاه بین المللی لاورت می‌باشد و از نظر اعتبار علمی جایگاه بالایی دارد. در دانشگاه چند منظوره نیر ایست رشته‌های متنوع و زیادی را ارائه می‌شود. اخذ دانشجو در این دانشگاه از سراسر جهان انجام می‌گیرد.
برای دانشجویان بین المللی دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. به همین دلیل دانشجویان می‌بایست تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند همچنین دارای مدرک معتبر زبان باشند. مدارک زبان IELTS،TOFEL ، ZDF، CEFLE قابل قبول می‌باشد.
نیر ایست دارای 17 دانشکده، 4 موسسه آموزش عالی، 90 بخش، 2 مدرسه، 4 دبیرستان، 28 مرکز پژوهشی است. معروف‌ترین دانشکده این دانشگاه دانشکده دندانپزشکی آن است.
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه NEU از سال 2007 فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه زیر نظر دانشگاه دندانپزشکی آنکارا می‌باشد. مجهز بودن این دانشکده به تجهیزات به‌روز و مدرن سبب شده تا در سطح بین المللی شناخته شود.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دندانپزشکی

 • کپی و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی
 • ارائه مدرک آیلتس
 • کپی گذرنامه
 • دو قطعه عکس
 • انگیزه نامه
 • رزومه

دانشگاه اروپایی قبرس European University Cyprus (EUC)

دانشگاه بین المللی EUC از بهترین دانشکده‌های دندانپزشکی در قبرس شمالی شناخته می‌شود. تحصیل در این رشته 5 الی 6 سال طول می‌کشد و پس از آن موفق به اخذ مدرک کارشناسی می‌شوند. هدف این دانشگاه پرورش دندانپزشکان ماهر می‌باشد.

زیر شاخه های رشته دندانپزشکی

همانطور که گفته شد دندانپزشکی از رشته‌های محبوب در میان دانشجویان قبرس شمالی است. این رشته پرطرفدار دارای چندین زیر شاخه است که در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم:

مراقب دهان و دندان

این رشته تحصیلی در دانشگاه نیر ایست موجود است و به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌شود.

جراحی دهان، فک، صورت

تدریس این شاخه از رشته دندانپزشکی در دانشگاه نیر ایست انجام می‌شود. هدف این دانشگاه پرورش کسانی است که بتوانند با موفقیت بیماری را تشخیص دهند و اقدام به درمان بیمار کنند. فارغ التحصیلان این دانشگاه قادر خواهند بود تکنیک‌های رادیولوژی را پیاده سازی کنند و درمان موفقیت آمیزی را داشته باشند.

دندانپزشکی

معروف‌ترین دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه نیر ایست می‌باشد. این دانشگاه دارای سبک خاص و خلاقانه‌ای در زمینه‌ی ترمیم و پروتزز دندان می‌باشد که مطابق با استانداردهای جهانی است.

جراحی دندان

این زیر شاخه‌ی دندانپزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس ارائه می‌شود. تدریس جراحی دندان در این دانشگاه طبق استانداردهای دانشگاه‌های اروپایی انجام می‌شود. از این‌رو از اعتبار بالایی برخوردار است.

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

در اکثر دانشگاه‌های قبرس شمالی رشته پزشکی تدریس می‌شود. بنابراین برای تحصیل در این رشته گزینه‌های زیادی پیش‌روی خود خواهید داشت. طول دوران تحصیل در رشته پزشکی 6 سال می‌باشد. پس از به پایان رسیدن این دو.رانم می‌توانید برای گرفتن تخصص از کشورهای اروپایی اقدام کنید.

هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است. برای استفاده از بورسیه حین تحصیل در رشته پزشکی می‌توانید دانشگاه CIU و دانشگاه خاور نزدیک را اتخاب کنید. دانشگاه مدیترانه شرقی برای این رشته تحصیلی هیچ‌ گونه بورسیه‌ای در نظر نگرفته است و هزینه تحصیل در این رشته معادل 10000 دلار در هر ترم است.
دانشگاه خاور نزدیک برای تحصیل در رشته پزشکی 40 درصد بورسیه در نظر گرفته است که با احتساب این میزان از بوررسیه هزینه تحصیل به 3780 یورو در هر ترم می‌رسد.
دانشگاه CIU با در نظر گرفتن 50 درصد بورسیه، هزینه تحصیل در این رشته را به 3300 یورو در هر ماه کاهش داده است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی قبرس CIU

دانشگاه CIU از جمله دانشگاه‌های معتبر و دارای سابقه‌ی طولانی در زمینه پزشکی می‌باشد. بیمارستان‌های این دانشگاه مجهز به تمامی دستگاه‌های پیشرفته روز دنیا است و این بدین معناست که نیازی نیست برای گذراندن واحدهای عملی این دروس به مکان دیگری مراجعه کنید.

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه CIU را دارید می‌توانید هر چه سریع‌تر از طریق مجموعه 66 هولدینگ اقدام کنید. 66 هولدینگ بعنوان تنها نماینده رسمی دانشگاه CIU در ایران، بصورت مستقیم و بدون واسطه با کمترین هزینه در سریع‌ترین زمان ممکن مراحل مهاجرت شما به قبرس شمالی از ابتدا تا انتها را انجام می‌دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب مجموعه 66 هلدینگ می‌توانید از طریق شماره 775229713-021 و یا 09125488548 اقدام کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقیEMU

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی می‌بایست معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 16 باشد. پزشکی رشته مشترک بین دانشگاه مدیترانه شرقی و مارمارا است. دانشگاه مارمارا در کشور ترکیه و شهر استانبول واقع شده است. به همین دلیل تحصیل در این رشته بدین صورت است که 3 سال اول تحصیل را در دانشگاه EMU در قبرس شمالی می‌گذرانید و سه سال بعدی را در دانشگاه مارمارا واقع در ترکیه می‌گذرانید و در پایان مدرک پزشکی مشترک از دو دانشگاه دریافت می‌کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک NEU

این دانشگاه از نظر رتبه جهانی از مدیترانه شرقی پایین‌تر است؛ اما جز مراکز سرشناس و معتبر در حوزه تحصیل پزشکی به شمار می‌رود. تحصیل در این رشته پزشکی مانند سایر دانشگاه‌ها 6 سال طول می‌کشد. بیمارستان‌های این دانشگاه کملاً مجهز می‌باشند و تا پایان دوره فرد در قبرس می‌ماند.