دسته‌بندی نشده

اخذ ویزای کاری قبرس شمالی چگونه انجام می شود؟

اخذ ویزای کاری قبرس شمالی، یکی از دغدغه‌های اصلی مهاجران به این کشور محسوب می‌شود، چرا که افراد بسیاری، توانایی تمدید مجدد ویزای کاری خود را نداشته را نداشته و پس از مدت زمان مشخصی، به کشور بازگردانده می‌شوند. اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به قبرس شمالی را دارید، تا پایان این مقاله از هلدینگ 66، همراه ما باشید.

کشور قبرس، یکی از مقاصد مورد توجه مهاجران، برای انواع مهاجرت به شمار می‌رود. این کشور در شرق دریای مدیترانه واقع شده و از نظر جغرافیایی، به قاره‌ی آسیا نزدیک به نظر می‌رسد اما از نظر فرهنگی و تاریخی، به کشور‌های اروپایی شباهت بیشتری دارد.

کشور قبرس، از دو قسمت شمالی یا قسمت ترکیه‌ای، و قسمت جنوبی یا همان بخش یونانی تشکیل شده است.

به طور کلی، بخشی از جمهوری مستقل قبرس یا قبرس یونانی یکی از اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود و همانطور که از نامش پیداست، از نظر فرهنگی بسیار نزدیک به یونان است. اما قبرس شمالی یا جمهوری ترکیه به اتحادیه اروپا نپیوستند و هزینه زندگی در قبرس شمالی ، بسیار کمتر از قبرس جنوبی است. همچنین اکثر ساکنان این منطقه بر خلاف ناحیه جنوبی مسلمان هستند.

واحد پول رسمی قبرس یورو است و دولت آن به صورت جمهوری اداره می شود. آب و هوای قبرس نیز در تابستان بسیار خشک و گرم است اما در زمستان آب و هوای این کشور معتدل است و مدیترانه ای نامیده می شود. کشور قبرس از 6 استان تشکیل شده است که از مهمترین آنها می توان به فاماگوستا، لارناکا و نیکوزیا اشاره کرد که پایتخت این کشور نیز می باشد. در ادامه به کار در قبرس و شغل های پرطرفدار در قبرس شمالی و نحوه اخذ ویزای کار در قبرس شمالی و همچنین، انواع ویزای کاری نیز می پردازیم.

کار در قبرس و چگونگی اخذ ویزای کاری قبرس شمالی

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، به دلیل کیفیت زندگی در کشور قبرس، افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که، اخذ ویزای کاری قبرس شمالی، مستلزم تلاش شبانه روزی است.

امکان اشتغال و کار، برای آن دسته از افرادی که جزو کشور‌های اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند، بدون اخذ ویزای کاری قبرس شمالی نیز وجود دارد. اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که، برای کار در قبرس شمالی، بیشتر از سه ماه، فرد متقاضی بایستی با مراجعه به اداره مهاجرت قبرس و تحویل مدارک مربوطه، ثبت نام لازمه را انجام دهد.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که عضو کشور‌های اتحادیه اروپا نیستید، برای کار در قبرس شمالی، باید حتما اخذ ویزای کاری قبرس شمالی را انجام دهید. پس از انجام این کار، اگر تخصص شما، در رشته‌های مورد نیاز این کشور، مانند آی تی یا برق نباشد، باید پس از طی 4 سال، به کشور خود بازگردید.

انواع ویزای کاری در قبرس شمالی

یکی از عمده‌ترین سوالات مهاجران به قبرس شمالی، اطلاع از انواع ویزای کاری در این کشور است. کشور قبرس، دارای چندین نوع ویزای کاری برای مهاجران است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 1. ویزای job offer در کشور قبرس

یکی از رایج ترین روش‌های درخواست اخذ ویزای قبرس شمالی، ویزای job offer است. در این ویزا، شخص متقاضی کار در قبرس، با دریافت کردن یک جاب آفر یا دعوت‌نامه‌ی شغلی از کارفرمایان معتبر، می‌تواند درخواست اخذ ویزای کاری قبرس شمالی را اخذ کند. کارفرمایان کشور قبرس همچنین، مثل تمامی کارفرمایان در کشور‌های اروپایی، در صورت عدم پیدا شدن نیروی موردنظر، میتوانند پس از صرف 6 ماه، درخواست نیروی کار از کشور‌های خارج از اتحادیه اروپا بدهند.

 1. ویزای کار بعد از فارغ‌التحصیلی

یکی دیگر از انواع ویزای کاری، ویزای کار بعد از فارغ‌التحصیلی است. قبرس نیز مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، در نظر دارد به مهاجرانی که از دانشگاه های قبرس فارغ التحصیل می شوند امتیازات ویژه ای اعطا کند. در واقع دانشجویانی که یکی از دوره های تحصیلی خود را در این کشور گذرانده اند و مدرک خود را کسب کرده اند می توانند برای این نوع ویزای کاری اقدام کنند تا مدتی در این کشور بمانند و شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

البته بازار کار قبرس شمالی برای دانشجو نیز میتواند گزینه‌ی خوبی برای مهاجرت کاری باشد.

 1. ویزای کاری family stream

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که اخذ ویزای کاری قبرس شمالی را انجام داده‌اید و اکنون خواهان حضور خانواده‌ی خود در کنارتان هستید، از طریق این ویزا می‌توانید برای بردن خانواده‌ی خود به کنارتان اقدام نمایید. در حقیقت، شما میتوانید همسر، فرزند و تمامی افرادی که تحت تکفل شما قرار دارند را، از این طریق به قبرس ببرید.

 1. ویزای برنامه خاص یا رویداد

قبرس نیز، مانند بسیاری از کشورهای دیگر میزبان رویدادها یا برنامه های ویژه ای مانند سمینارهای علمی، مسابقات ورزشی حرفه ای، جشنواره های هنری و غیره است. افرادی که در چنین فعالیت هایی شرکت می کنند می توانند برای ورود و اقامت در این کشور برای این نوع ویزا اقدام کنند.

 1. ویزای کاری مشاغل مورد‌نیاز

کشور قبرس شمالی نیز، مانند سایر کشور‌ها، به صورت سالانه، لیستی به عنوان مشاغل موردنیاز برای دریافت انواع ویزای کاری منتشر می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به لیست موردنظر و بررسی شرایط هر شغل، برای کار در هر یک از فرصت‌های شغلی، اقدام نمایید.

 1. ویزای کاری Special Individual یا استعداد‌های درخشان

افراد سرشناسی که در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری و غیره، دارای دستاورد‌های بین‌المللی هستند، میتوانند برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی، اقدام نمایند.

 1. ویزای کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از انواع ویزای کاری، ویزای کار سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی است که ویزای f کشور قبرس محسوب می‌شود. برای دریافت این ویزا، میتوانید از 3 طریق زیر اقدام نمایید:

 • خرید یک یا چند ملک با قیمت کل حداقل 300000 یورو
 • حداقل درآمد 30000 یورو در سال از کاری در خارج از قبرس
 • حداقل 30000 یورو پس انداز در یکی از بانک های قبرس داشته باشید و این مبلغ تا 3 سال قابل برداشت نیست.

یکی از مزایای مهم این ویزای کاری و مزایای خرید ملک در قبرس شمالی ، این است که میتوانید خانواده خود را در این کشور همراه خود ببرید؛ اما لازم به ذکر است که به ازای هر نفر مبلغ 5 تا 8 هزار یورو به مبالغ فوق افزوده خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای کاری در قبرس شمالی چیست؟

در قبرس شمالی، شرایط اخذ ویزای کاری در هر نوع از ویزا متفاوت است؛ اما شرایط کلی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • در دسترس بودن یک پیشنهاد شغلی یا دعوت نامه کاری از یک کارفرمای معتبر قبرسی
 • دارای سابقه کار در کشور مبدا
 • در دسترس بودن رزومه تحصیلی مناسب
 • در دسترس بودن گواهی سلامت و عدم وجود جرم از کشور مبدا
 • داشتن وضعیت اقتصادی مطلوب برای کار و زندگی در این کشور
 • دانستن زبان قبرسی یا انگلیسی
 • در دسترس بودن بیمه نامه معتبر
 • شما 18 سال یا بیشتر سن دارید

 

چگونگی یافتن شغل مورد نظر در قبرس شمالی

افرادی که با موفقیت اخذ ویزای کاری قبرس شمالی را کسب کرده اند و به دنبال کار هستند چگونه می توانند شغل مناسب در قبرس پیدا کنند؟ در قبرس شمالی، معمولاً می‌توانید از طریق آژانس‌های کاریابی یا از طریق آگهی‌های شغلی که در روزنامه‌های محلی و تابلوهای کاریابی آنلاین ارسال می‌شوند، کار مورد‌نظر خود را پیدا کنید. به طور کلی شرکت ها و اصناف مختلف در این کشور در این دو منبع ذکر شده آگهی استخدام می کنند. به خصوص از طریق دو روزنامه مهم قبرس شمالی از جمله: Cyprus Times و Cyprus Today که به زبان انگلیسی منتشر می شوند، می توانید مشاغل مورد نظر خود را جستجو کنید.

یافتن کار در قبرس شمالی از طریق آژانس های کاریابی نیز بسیار رایج است. بنابراین کارجو، رزومه و CV خود را به یکی از موسسات کاریابی ارسال کرده و این آژانس ها، بسته به رزومه و میزان مهارت های فرد، یا به صورت رایگان یا با گرفتن هزینه ای مشخص، شغل پیدا می کنند.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری در قبرس شمالی

به منظور اخذ ویزای کاری قبرس شمالی، باید مدارکی را ارائه کنید که در ادامه به مهم‌ترین آنها برای دریافت انواع ویزای کاری اشاره خواهیم کرد.

 • مدارک و فرم‌های کامل شده‌ای که برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی مورد‌نیاز است
 • عکس پرسنلی و رنگی جدید
 • اصل مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کپی آن
 • بیمه‌نامه معتبر
 • اصل پیشنهاد شغلی معتبر یا جاب آفزار از طرف یک کارفرمای قبرسی
 • گواهی بهره‌مندی از از سلامت کامل
 • مدارک اثبات کننده مساعد بودن وضعیت مالی افراد متقاضی مثل تضمین‌نامه از بانک و غیره
 • گذرنامه یا پاسپورت با سه سال اعتبار
 • گواهی وضعیت سالم جسمانی
 • توافق‌نامه به منظور استخدام حداقل یکساله از طرف یک کارفرمای قبرسی
 • و دیگر مدارک موردنیاز

باید این نکته را مدنظر داشته باشید که امکان دارد، بسته به شرایط به خصوص هر فرد، مدارک مورد نیاز متغیر باشد و شما مجبور باشید مدارک دیگری را علاوه بر مدارک ذکر شده برای انواع ویزای کاری ارائه کنید.

سخن پایانی

این روزها، با توجه به شرایط مناسب کشور قبرس برای خانواده‌ها، افراد زیادی تمایل به اقامت در این کشور را دارند. اما اخذ ویزای کاری قبرس شمالی، میتواند برای علاقه‌مندان به مهاجرت کاری دشوار باشد؛ چرا که قبرس نیز، مانند سایر کشور‌ها، شرایط و ضوابط خاصی را در پذیرش مهاجر، اعمال می‌کند. در این مقاله، به بررسی شرایط و چگونگی اخذ ویزای کاری در قبرس شمالی، انواع ویزای کاری و همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری قبرس شمالی پرداختیم. شما میتوانید، نظرات و سوالات خود را در زیر همین مقاله با کارشناسان ما در میان بگذارید.

برای مطالعه مطالب بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری در قبرس شمالی ، میتوانید به این مطلب نیز مراجعه کنید.