دسته‌بندی نشده

حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت در قبرس شمالی

قبرس شمالی یکی از کشورهایی است که مهاجرت به آن بسیار راحت‌تر از دیگر کشورها است. روش‌هایی که برای اخذ اقامت در این کشور وجود دارد زیاد بوده و می‌توانید از طریق تحصیل، سرمایه‌ گذاری، خرید ملک و… اقامت این کشور خوش آب و هوا را بگیرید. اما مساله‌ای که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده این است که برای اخذ اقامت این کشور چقدر سرمایه نیاز داریم؟ آیا باید از تمکن مالی خاصی برخوردار باشیم؟ به همین منظور و برای پاسخ به این سوالات قصد داریم در ادامه به موضوع حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی بپردازیم.

حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی

اگر قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید باید بدانید که هر یک از روش‌ها هزینه‌ها و شرایط مخصوص به خود را دارند. در ادامه با هر کدام از راه‌ها و حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت آشنا خواهیم شد.

 • حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت از طریق مهاجرت کاری

راه بعدی برای دریافت اقامت قبرس شمالی از طریق کار است که با انجام آن می‌توانید آینده‌ای مرفه را برای خود رقم بزنید. برای استفاده از این اقامت باید مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی داشته باشید. همچنین سن شما حداقل باید 25 سال باشد. نکته بعدی که در رابطه با کار در قبرس شمالی وجود دارد این است که شما به صورت مستقیم نمی‌توانید برای کار کردن به این کشور بروید. برای اینکار باید از یک کارفرمای قبرسی دعوت‌نامه دریافت کنید. تمکن مالی برای این نوع اقامت بین 60 الی 70 میلیون است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت کاری به قبرس شمالی را مطالعه فرمائید.

 • حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری

یکی از دلایل اصلی رشد اقتصادی قبرس شمالی به خاطر سرمایه گذاری‌های خارجی است. این سرمایه‌ها در بخش‌های مختلفی مانند ساخت و ساز، گردشگری و… مصرف شده و سبب رونق اقتصادی قبرس شمالی می‌شود. از طرفی این کشور به خاطر داشتن قوانین مالیاتی مناسب، نبود فساد اداری و روند ساده ثبت شرکت، مکان مناسبی برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود. ثبت شرکت در این کشور نیازمند حداقل 2 نفر بوده و یکی از آن‌ها حتما باید از ترک‌های قبرس شمالی باشد. همچنین در صورتی که فعالیت شرکت شما مربوط به ساخت و ساز مسکن باشد، نماینده قبرسی باید صاحب 51 درصد از سهام شرکت باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای اینکار نیز حدود 100 هزار دلار است.

 • حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق مهاجرت تحصیلی

یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای اخذ اقامت قبرس، مهاجرت تحصیلی است. هر ساله تعداد زیادی دانشجو در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل می‌شوند. جالب است بدانید برای تحصیل در این کشور نیاز به مدرک زبان ندارید و همچنین مدرک اعطایی توسط آن‌ها از ارزش بالایی برخوردار است. از دیگر مزایای تحصیل در این کشور می‌توان به امکان اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل تقریبا رایگان آن اشاره کرد. حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق تحصیل، داشتن تمکن مالی تا 80 میلیون و توان پرداخت شهریه‌های دانشگاه است.

 • حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک

روش بعدی که می‌توانید از طریق آن در قبرس شمالی اقامت دریافت کنید، خرید ملک است. این روش نه تنها در این کشور بلکه در دیگر کشورهای جهان نیز جوابگو بوده و تنها تفاوت آن‌ها در میزان سرمایه لازم است. حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک حدود 125 هزار یورو است. یعنی شما باید یک خانه و یا یک آپارتمان با این مبلغ و یا بیشتر از آن خریداری نمایید.
دقت داشته باشید در این روش باید به مدت 5 سال در قبرس شمالی مانده و نباید بیشتر از 80 روز از کشور خارج شوید. همچنین نباید در هیچ یک از کشورهای دنیا سابقه کیفری داشته باشید.

 • مبلغ مورد نیاز برای گرفتن اقامت قبرس شمالی از طریق ازدواج

شاید ازدواج راحت‌ترین روش برای اخذ اقامت قبرس شمالی به حساب بیاید. اگر شخصی با یکی از شهروندان این کشور ازدواج کند، می‌تواند پدر، مادر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرید. بعد از گذشت 3 سال بعد از ازدواج می‌توانید اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایید. لازم به ذکر است سن شما حداقل باید 18 سال بوده و توانایی کسب درآمد ماهیانه حداقل 1500 دلار را داشته باشید. همچنین همسر خارجی باید اقامت کشور قبرس شمالی را دارا بوده و از تمکن مالی و درآمد کافی نیز برخوردار باشد.

 • حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت دائم در قبرس شمالی

در صورتی که قصد دارید اقامت دائم کشور قبرس شمالی را به دست آورید، باید حداقل یکی از شرایط زیر در شما وجود داشته باشد.

 • در این کشور یک شرکت ثبت کرده و به مدت 6 سال به صورت مداوم و پیوسته در آن کار کرده باشید.
 • به مدت 6 سال و به صورت پیوسته از طریق ویزای کاری در این کشور مشغول به کار باشید.
 • خانه‌ای به ارزش حداقل 125 هزار یورو خریداری کرده و از توان مناسب برای پرداخت هزینه‌های اعضای خانواده برخوردار باشید.
 • سن شما بیش از 60 سال باشد. در این صورت بعد از گذشت یکسال می‌توانید اقامت دائم دریافت نمایید.
 • با یک فرد قبرسی ازدواج و قوانین کشور را رعایت کنید.
 • با توجه به مطالب بالا می‌توان نتیجه گرفت حداقل مبلغ برای گرفتن اقامت قبرس شمالی داشتن تمکن مالی حداقل 70 میلیون است. همچنین لازم به ذکر است برای دریافت ویزای توریستی نیاز
 • به تمکن مالی بالا ندارید و می‌توانید ویزای 30 الی 90 روزه دریافت کنید. البته به شرطی که ثابت کنید بعد از اتمام سفر قصد بازگشت به کشور خود را دارید. ملاقات خانوادگی، شرکت در سمینارها، رویدادهای فرهنگی و شرکت در نمایشگاه‌ها نیز شبیه به ویزای توریستی است.