دسته‌بندی نشده

آیا سفر به قبرس شمالی ویزا لازم دارد؟

به هر کشوری که بخواهید سفر کنید، کسب اطلاعات لازم در مورد آن کشور می‌تواند به شما کمک کند. به عنوان مثال باید بدانید که کشور مورد نظر آیا نیاز به اخذ ویزا دارد یا خیر؟ قبرس یکی از کشورهایی است که افراد زیادی قصد سفر به آنجا را دارند و اولین سوالی که با آن مواجه می‌شوند این است که آیا سفر به قبرس شمالی ویزا لازم دارد؟ برای پاسخ به این سوال تصمیم داریم در ادامه این نوشته به موضوع سفر به قبرس و اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای قبرس شمالی بپردازیم.

آیا سفر به قبرس شمالی ویزا لازم دارد؟

بهتر است بدانید قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که قسمت جنوبی آن تحت سلطه یونان و بخش شمالی آن تحت سلطه ترکیه است. ایرانیانی که قصد سفر به قبرس را دارند، باید بدانند که برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزای قبرس شمالی را ندارند و اجازه ورود به کشور در همان بدو ورود صادر می‌شود. البته این در صورتی است که موارد زیر را رعایت کنید.

  • بلیط برگشت خود را حتماً تهیه کنید.
  • یک هتل در قبرس شمالی رزرو کرده و مدارک مربوط به آن را همراه داشته باشید.
  • گذرنامه شما می‌باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد
  • همچنین گذرنامه باید حداقل 2 صفحه سفید داشته باشد.

کدام کشورها برای سفر نیاز به اخذ ویزای قبرس شمالی ندارند؟

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ترکیه، آمریکا، ژاپن، سنگاپور، ایسلند، نروژ، نیوزلند، استرالیا، کشورهای CIS، عراق و شهروندان ایرانی برای سفر نیاز به اخذ ویزای قبرس شمالی را ندارند. اما باید شرایطی که در بالا گفتیم را رعایت کرده باشند. اما کشورهایی که در لیست بالا نیستند، برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارند. البته دقت داشته باشید از آنجایی که همه پروازهای قبرس در ترکیه توقف می‌کنند، لذا افراد باید ویزای ترانزیت ترکیه را داشته باشند که این مورد برای ایرانیان لازم نیست.

آشنایی با روش‌ های دریافت ویزای قبرس شمالی

در ادامه پاسخ به این سوال که آیا سفر به قبرس شمالی ویزا لازم دارد، باید بگوییم کشورهای گفته شده تنها زمانی نیاز به دریافت ویزا نخواهند داشت که سفر برای بازدید باشد. اما اگر سفر شما غیر از بازدید باشد، باید نسبت به دریافت ویزای قبرس شمالی اقدام نمایید.

  • دریافت ویزای دانشجویی قبرس شمالی

اگر می‌خواهید به عنوان دانشجو در قبرس شمالی مشغول به تحصیل شوید، باید قبل از اتمام مدت زمان ویزای دریافت شده در فرودگاه، نسبت به تمدید آن اقدام نمایید. برای اینکار لازم است به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت قبرس شمالی مراجعه کرده و مراحل تمدید را طی کنید. تقریباً می‌توان گفت روند اخذ ویزا از این طریق نسبتا راحت است. در این سایت بخشی برای ویزا دانشجویان وجود دارد که بعد از وارد کردن اطلاعات و ثبت نام در آن، یک کد دریافت می‌کنید. این کد بسیار مهم بوده و در تمامی ادارات به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

سپس باید مبلغ مشخص شده را پرداخت کرده و بعد از آن زمان انجام کارهای اقامت به شما گفته می‌شود. از آنجایی که پروسه دریافت ویزا دانشجویی زمان‌بر است، نباید آن را به روزهای پایانی موکول کنید. چرا که در این صورت ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوید. از دیگر کارهایی که نیاز به انجام آن دارید، دریافت آزمایش سلامت است که اینکار نیز از طریق سایت مربوط به آن انجام می‌شود.

  • دریافت ویزای توریستی قبرس شمالی

کسانی که قصد دارند بین 30 الی 90 روز در قبرس شمالی بمانند، می‌توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. در حالت کلی اگر شخصی یک هتل در این کشور رزرو کند، ویزای 30 روزه برای او صادر می‌شود اما اگر بعداً ثابت کند قبل از سفر مبلغی را برای اقامت پرداخته است، می‌تواند این مدت را به 90 روز تغییر دهد. معمولاً این ویزا برای کسانی که قصد شرکت در جشنواره‌ها، کنفرانس‌ها و یا رویدادهای ورزشی را دارند، صادر می‌شود.

همچنین لازم است بدانید اگر از این کشور یک دعوت نامه معتبر داشته باشید، می‌توانید حداکثر تا 60 روز در قبرس شمالی اقامت داشته باشید. این دعوت نامه می‌تواند به خاطر ملاقات با اعضای خانواده، بستگان و یا دوستان باشد. یعنی اگر یکی از اقوام شما در قبرس شمالی است، می‌تواند برای شما دعوت نامه معتبر بفرستد و اقامت 60 روزه دریافت نمایید.

  • ویزای کار قبرس شمالی

در صورتی که طبق قوانین کار به این کشور سفر کرده باشد، می‌توانید برای 30 روز اقامت کاری دریافت نمایید. مشاغل زیادی در قبر شمالی وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از: آرایشگری، نقاشی ساختمان، تاسیسات و مهندس آی‌تی. لازم به ذکر است تسلط به زبان انگلیسی می‌تواند به عنوان یک امتیاز محسوب شود. دانشجویان نیز می‌توانند در این کشور کار کنند اما کار مورد نظر باید به صورت پاره وقت باشد و امکان کار تمام مدت وجود ندارد. اما افرادی که ویزای توریستی دارند، نمی‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

دریافت ویزای اقامت موقت در قبرس شمالی

کسانی که در ادامه، لیست آن‌ها آورده می‌شود، می‌توانند اقامت موقت این کشور را دریافت کنند.

  • افرادی که از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند. در هر سفر اقامت 30 روزه صادر می‌شود.
  • اشخاصی که برای انجام کارهای قضایی و اداری به این کشور سفر می‌کند. مدت زمان آن هم بستگی به زمان پایان کار دارد.
  • افرادی که برای تحقیقات علمی به قبرس شمالی سفر می‌کنند، می‌توانند تا پایان مدت زمان تحقیقات ویزای قبرس شمالی را دریافت کنند.

سخن آخر
در این نوشته از وب‌سایت 66 هلدینگ سعی کردیم به سوال آیا سفر به قبرس شمالی ویزا لازم دارد؟ به طور کامل پاسخ دهیم تا اگر قصد سفر و یا قصد مهاجرت را دارید، با روند انجام کار آشنایی داشته باشید. در صورتی که در رابطه با سفر به قبرس شمالی نیاز به کمک داشتید، می‌توانید از افرادی که در این زمینه تجربه دارند، کمک بگیرید.

سوالات متداول

چقدر طول می‌کشد تا ویزای قبرس شمالی را بگیریم؟
انجام اینکار معمولاً سه روز طول می‌کشد اما ممکن است بنابر دلایلی این مدت طولانی شود.

هزینه ویزا برای ایرانیان چقدر است؟
ایرانیان برای دریافت ویزای قبرس شمالی به هیچ هزینه‌ای نیاز نخواهند داشت.

آیا امکان رد درخواست برای ویزای قبرس شمالی وجود دارد؟
بله، ممکن است درخواست شما بنابر دلایل مختلفی رد شود.