دسته‌بندی نشده

شرایط خرید مغازه در قبرس شمالی ۲۰۲۲

در حالی که، مسائل سیاسی، بر سیاست‌های اقامتی و پذیرش کشورهای معتبر تاثیرگذار بوده و نمونه‌هایی مانند اخراج هموطنان ما از گرجستان و امارات را شاهد بوده‌ایم، قبرس شمالی، به عنوان کشوری فارغ از این مسائل میزبان مهاجران، برای اقامت و سرمایه‌گذاری می‌باشد. خرید مغازه در قبرس شمالی دارای شرایط راحت‌تری نسبت به دیگر کشورهاست. ما در این مقاله قصد داریم به شرایط خرید مغازه در قبرس شمالی ۲۰۲۲ بپردازیم.

با جزیره زیبای قبرس شمالی آشنا شوید!

کشور قبرس شمالی، یک جزیره خود مختار واقع در جنوب کشور ترکیه می‌باشد. پایتخت این کشور، شهر نیکوزیا، تنها پایتخت مشترک بین قبرس شمالی و جنوبی در جهان است. زبان رسمی کشور قبرس، ترکی قبرسی است اما تعدادی از مردم این کشور، با زبان یونانی نیز آشنا هستند. کشور قبرس شمالی، تا به امروز توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نشده و فقط کشور ترکیه و تعداد کمی از کشورهایی که با آن ارتباط سیاسی دارند، ان منطقه را به عنوان یک کشور کاملا مستقل به رسمیت می‌دانند. هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، بسیار کم‌تر است. این کشور، یکی از امن‌ترین کشور‌های جهان، با نرخ بیکاری کمتر از ۵٪ می‌باشد، که همین امر موجب افزایش مهاجرت به قبرس شمالی شده است؛ می‌توان گفت که خرید مغازه در قبرس شمالی، می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد.

واحد پول قبرس شمالی

واحد پول قبرس شمالی، لیر ترکیه است؛ هرچند که یورو، دلار آمریکا و پوند انگلیس نیز به طور گسترده پذیرفته می‌شوند. با وجود همه گزینه‌ها، توصیه بیشتر سرمایه‌گذاران آن است که خریدهای خود را فقط با لیر ترکیه انجام دهید؛ چراکه ممکن است در صورت خرید با یورو و دلار، پول‌تان را با نرخ کم‌ترین نسبت به صرافی‌ها چنج کنند. همچنین اگر که قصد خرید مغازه در قبرس شمالی را دارید، بهتر است که هزینه ملک را با لیر ترکیه پرداخت کنید.

در مناطق توریستی‌تر، قیمت‌ها فقط به یورو، برای ارائه به کسانی که از قبرس جنوبی عبور می‌کنند، نمایش داده می‌شوند. دستگاه‌های خودپرداز را می‌توان به راحتی در تمام مناطق یافت که تقریباً تمام آن‌ها، گزینه‌ها را به زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند؛ همچنین بیشتر دستگاه‌های خودپرداز قبرس، یورو و پوند انگلیس را نیز توزیع می‌کنند.

قوانین خرید مغازه در قبرس شمالی

خرید مغازه در قبرس شمالی، پروسه سخت و یا پیچیده‌اى را طى نخواهند کرد، به این منظور که، اگر فردی خارجی، متقاضى قصد خرید مغازه را داشته باشد، به عنوان مالک، می‌تواند مغازه خود را اجاره دهد یا خودش کسب و کار خود را شروع کند. شاید این مسئله به ذهنتان خطور کند که، «آیا با خرید مغازه نیازی به ثبت شرکت هست؟» یا اینکه «می‌توان هر فعلالیتی را بدون ثبت شرکت شروع کرد؟» براى پاسخگویى به این سوال، باید اعلام کنیم که در قبرس شمالى براى هر نوع فعالیتی در هر صنف و حرفه‌ای حتماً نیاز به ثبت شرکت در قبرس شمالی بوده و تمامى متقاضیان قبل شروع فعالیت تجارى، نیاز به ثبت شرکت دارند.

اقامت با خرید مغازه در قبرس شمالی

به طور کلی، اگر شخصی قصد گرفتن اقامت با خرید مغازه در قبرس شمالی را داشته باشد، به راحتى می‌تواند این کار را انجام داده و فعالیت‌های کسب و کار خود را شروع کند. باید در ابتدا، موضوع اخذ اقامت را دربیابیم؛ بدان منظور که، اگر فردى قصد خرید مغازه را داشته باشد تا بتواند اقامت بگیرد، باید بداند که با خرید مغازه نمی‌توان اقامت گرفت و باید ابتدا اقامت، گرفته شود تا بعد بتوان فعالیت‌های کسب و کاری را شروع کرد. یک علت مهم، براى این امر را، می‌توان حصول اطمینان، از سمت دولت براى تضمین زندگى فرد در قبرس دانست؛ چون هیچکس با ویزاى توریستی، نمی‌تواند شرکت ثبت کند و فعالیت تجارى را شروع کند، ابتدا باید اقامت فرد اخذ شود و سپس با ثبت شرکت فعالیت‌های خود را شروع کند.

درآمدزایی با خرید مغازه در قبرس شمالی

شما می‌توانید با خرید مغازه در قبرس شمالی، درآمدزایی کنید. به عنوان مثال، خرید مغازه در این منطقه می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری شناخته شود؛ می‌توانید مغازه‌ای در یک بازار خریداری کنید و به آن به عنوان، صرفا به عنوان یک ملک نگاه کنید. بازارهایی که می‌توان در آن مغازه خریداری کرد عبارت‌اند از:

  1. بازار ساگاکی
  2. بازارهای نیکوزیا

بازارهای قبرس شمالی

اگر قصد خرید مغازه در قبرس شمالی را دارید، بازار ساگاکی یکی از بازارهایی‌ست که شما می‌توانید در آن، مغازه‌‌ای بخرید. اگر از منطقه گیرنه و از منطقه سارایونو، به طرف خط سبز نقشه حمل و نقل حرکت کنید، این بازار را خواهید دید. این مرکز، اصلی‌ترین مرکز خرید در نیکوزیاست که می‌توانید در آن انواع پوشاک، مارک‌های گوناگون و وسایل برقی را مشاهده و خرید کنید. این شهر، ۲۶ بازار بزرگ دارد و شما می‌توانید انواع وسایل مورد نیاز خود را در آنجا پیدا کنید؛ اما به شما توصیه می‌شود که برای خرید تمام موارد مورد نیاز، به یک فروشگاه بسنده نکنید. فروشگاه ایسکی کادینلار پازاری یا بازار زنان نیز همچنان دایر است. نام این بازار کاملاً ترکی بوده و مربوط به موارد مورد نیاز خانم‌ها برای تزیین منزل می‌باشد. اگر قصد فروش وسایل منزل را دارید، می‌توانید مغازه خود را در این بازارها راه اندازی کنید.

صرافی ایرانی در قبرس شمالی

انتقال پول، از کشوری به کشور دیگر، فرآیندی پیچیده است و این امر همیشه دغدغه خانواده‌هایی بوده که فرزندانشان در خارج از کشور مشغول به تحصیل و زندگی هستند. کشور قبرس، از زمان‌های قدیم، پذیرای دانشجویان و مسافران بسیاری از کشور ایران بوده است؛ به گونه‌ای که هم اکنون، بیش از سه هزار دانشجوی ایرانی در کشور قبرس مشغول به تحصیل اند و از طریق مهاجرت تحصیلی در این کشور زنذدگی می‌کنند.

در کشور قبرس، تعدادی صرافی ایرانی وجود دارد که مجهز به دستگاه کارتخوان ایرانی می‌باشند و خانواده‌های دانشجویان می‌توانند به راحتی از طریق آن‌ها پول منتقل کنند. صرافی‌های این منطقه، در قبال دریافت ریال، اسکناس بر حسب واحد پول قبرس تحویل مشتریان خود می‌دهند. اگر قصد خرید مغازه در قبرس شمالی را دارید، احتمالاً به صرافی نیاز پیدا خواهید کرد، در این حالت شما می‌توانید از صرافی‌های‌ امن و ایرانی استفا‌ده کنید.

جمع بندی
همانطور که در متن بالا گفته شد، خرید مغازه در قبرس شمالی دارای شرایط ساده‌ای بوده که شما می‌توانید به راحتی آن را طی کنید و مغازه را خریداری کنید. قبرس شمالی از آن دست مناطقی است که دارای پتانسیل پیشرفت می‌باشد. از‌ همین رو خرید مغازه در قبرس می‌تواند سودده به به حساب آید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه مهاجرت به قبرس شمالی به وب‌سایت 66 هلدینگ مراجعه کرده و یا از طریق شماره تلفن 09125488548 با کارشناس مجموعه در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان ایشان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

آیا ورود به قبرس شمالی نیازمند ویزا است؟
خیر، شما صرفا نیازمند ویزای فرودگاهی هستید. (مقاله سفر به قبرس شمالی را مطالعه کنید.)

آیا می‌توانیم قبل از اخذ مجوز خرید، ملک را بفروشیم؟
خیر، فقط هنگامی که قراردها بین دو طرف مبادله و در ادارهف ثبت شود، می‌توان نسبت به فروش ملک خود اقدام کرد.