دسته‌بندی نشده

رستوران‌های قبرس شمالی

در میان یونان و ترکیه، قبرس همزمان که از طریق همسایگان خود به لحاظ فرهنگی تحت تاثیر قرار می گیرد، ترکیب منحصر به فرد خود را نیز از تاریخ و سنت دیرینه‌اش دارد. غذاهای محلی قبرس شمالی و گزینه‌های بین المللی آن، فراوانی قابل توجهی از غذاها را، در رستوران‌های متفاوت از لیماسول تا نیکوزیا و پافوس تا آییا ناپا، تشکیل می دهند.

ده رستوران‌ برتر قبرس شمالی

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۱۰ رستوران برتر قبرس شمالی آشنا کرده و آن ها را به صورت مختصر معرفی ننماییم

۱-خانه استيك فوآمو

سرو استیک ها و کباب کردن آن‌ها با انواع برش‌های مختلف تخصص اين رستوران است. فیله، استیک ریب آی و استیک تیبون و کلی ‌آیتم جذاب دیگر را می‌توانید در منوی اين رستوران بيابيد. بر روي گوشت‌هايي که در محل تهیه می شوند، برش‌ها با دقت انجام می‌شوند تا با همه سلیقه‌ها مطابقت داشته باشند وسپس متناسب با سليقه‌ي شما از آبدار تا ول دان، کباب می شوند. اين رستوران با اجرای موسیقی زنده، هر شنبه شب، یک تجربه هيجان انگيز و سرگرم کننده را براي شما رقم خواهد زد.

 

رستوران های قبرس

رستوران های قبرس

 

۲-رستوران ماهي پيكسيدا

رستوران ماهی پیکسیدا که در خانه‌ا‌ي از دهه ۱۹۳۰ که بازسازی شده قرار گرفته است، رستوران پيكسيدا، رستوراني است متخصص در سرو ماهی هاي تازه، كه از منابع غذاهای دریایی موجود در این کشور جزیره‌ای کوچک نهایت استفاده را می‌برد. نکات برجسته منو شامل غذاهایی مانند صدف، اختاپوس در سرکه و سبک سوولاکی اره ماهی است. از طرف دیگر، مزه ماهی نیز موجود است. منوی مزه مجموعه‌ای باشکوه از ۱۹ بشقاب مختلف را نشان می دهد که همگی از تازه‌ترین مواد محلی تشکیل شده اند. اين رستوران یک فضای دوستانه و گرم تضمین می کند و همیشه شلوغ است. پيكسيدا به عنوان یکی از بهترین رستوران‌های ماهی قبرس رتبه بندی می‌شود.

 

رستوران های قبرس

رستوران های قبرس

 

۳-فانوس

فانوس یک رستوران عربی معاصر است که غذاهای مدرن لبنانی را به قبرس می‌آورد و طعم مدیترانه‌ای را عرضه مي‌كند. رستوران با بالش‌ها و دكوراسيون مجلل تزئین شده است و تصاویری از عربستان باستان را تداعی می‌کند. فقط طعم‌های اصیل دنیای عرب یا غذاهای کوفته و شاورما نیست که طعم‌هاي خاورمیانه‌ای فانوس را به ارمغان می‌آورد. اجرای رقص شکم برای مهمانان برگزار مي‌گردد تا ریشه‌های واقعي اين مکان را تجربه کنند.

 

۴-رستوران بار ايتالیا

بار ایتالیا، همانطور که از نامش پیداست، یک مؤسسه ایتالیایی است که بهترین غذاهای اصیل ایتالیایی را در محوطه‌ي دنج و آرام خود سرو می کند. اين رستوران علاوه بر اينكه تمام انتظارات شما را از يك رستوران ايتاليايي برآورده مي‌کند، همچنین گوساله گاو، ماهی قزل آلا و طیف وسیعی از سالادهای تازه را سرو می کند که واقعا ارزش امتحان کردن را دارند. یکی از لذت‌های خاص، قهوه تازه آسیاب شده در اول صبح است که مطمئناً هر کسی را حتی زیر آفتاب آرام دریای مدیترانه خوشحال می کند.

۵-برگر بار آرتیزان

همبرگرها قبلاً هرگز با رستوران‌های عالی یا غذاهای پر زرق و برق مرتبط نبوده‌اند، اما Artisan’s Burger Bar با رستوران شیک و با شکوه خود که شباهتی به نمونه‌ رستوران‌های همبرگری در کلانشهرهای پررونقی مانند لندن یا پاریس با ظاهری نامرتب ندارد، قصد دارد این وضعیت را تغییر دهد. در واقع این رستوران درمنطقه‌ای آرام از قبرس واقع شده است. در یک رویکرد عالی برای تهیه همبرگر ساده، موادی مانند انجیر یا پنیر آبی ذوب شده در منو در کنار چاشنی‌های استانداردتر ظاهر می‌شوند که به‌طور کلاسیک ادعای خود را در بارهای همبرگر در سراسر جهان مطرح کرده‌اند.

 

رستوران های قبرس

رستوران های قبرس

۶-اليوتو

پخت و پز با استفاده از سنگ ها یک شیوه‌ی باستانی است که نیازی به هیچگونه روغن یا چربی برای تهیه هر ظرف غذا ندارد، و غذایی بسیار سالم تر و طبیعی‌تری را در نهایت به بار می‌آورد، اما در زمانه‌ی اخیر آشپزی به این سبک تا حدودی کاهش یافته و نادر شده است. الیوتو در حال تلاش برای احیای این سبك نادر آشپزی در رستوران خود مي‌باشد. خوراك‌هايي که در نهايت از کوره‌های سنگی بیرون می آیند عبارتند از گوشت گاو، استیک گوشت گاو و ميگو و غيره. همچنین چند میز وجود دارد که با “تاج و تخت” احاطه شده اند، اگر مهمانان بخواهند، مي‌توانندبراي یک رویداد ویژه آن‌ها را رزرو کنند و جشني برپا كنند.

۷-رستوران آندريا

این رستوران در محل سابق خلیج مرجانی واقع شده است و در حال حاضر رستورانی با غدا‌های غذاهای محلی قبرس از جمله استیک، ماهی، مرغ و طیف وسیعی از آیتم‌های مخصوص گیاهخواران است. همه این‌ها مواد غذایی از بازارهای محلی انتخاب می‌شوند تا تازه‌ترین ها را به صورت فصلی در اختیارتان قرار دهند. یک رستوران خانوادگی که نسل به نسل منتقل شده است، آندریا نه تنها شامل غذاهای محلی قبرس است بلکه نمایانگر شیوه زندگی ملت قبرس نیز می‌باشد. و فضای آرام را در محیط پر زرق و برق خود ارائه می دهد که در آن شما می توانید از بهترین‌هاي مدیترانه لذت ببرید.

۸-رستوران فت ماماز

این رستوران یک رستوران ایتالیایی-آمریکایی است که به شدت با موضوع بین ملتیِ استیک، دنده، کانلونی و پیتزا بازی می‌کند. که همگی اين‌ها به‌عنوان گزینه‌های قابل توجه در منو به چشم مي‌خورند.رستوران فت ماماز فقط به ترکیب و تطبیق این دو غذای بین‌المللی نمادین بسنده نمي‌كند، فت ماماز همچنين از محصولات قبرسی در غذاهای خود با وعده‌هایی مانند «قارچ جادویی» با استفاده از قارچ‌های تازه از خود جزیره بهترین استفاده را می‌کند. به طور كلي، اسپاگتي نقش اصلی را در منو ایفا می‌کند و انتخاب گسترده‌ای دارد. پاستا carrietare مورد علاقه بسیاری از مشتریان ثابت است.

۹-هوکایدو

رستوران جذاب و شرقی هوکایدو هم شام را برای شما تهیه می‌کند و هم یک نمایش جالب و دیدنی را با غذاهای اصیل ژاپنی که روی کباب‌های تپانیاکی طبخ می‌شود، فراهم می‌کند. میهمانان می‌توانند سرآشپزهایی را که در حال آماده سازی غذای خود می‌باشند و به آن‌ها رنگ و بوی خاص تئاتری می‌دهند، تمشا کنند. سوشی های تازه تهیه شده، برنج و غذاهای رشته فرنگی همگی در منوی متنوع شرقی وجود دارند، در کنار دکور شیک خود ریشه های شرقی را به نمایش می‌گذارد. هوکایدو در فاصله کوتاهی از میدان اصلی معروف آیاناپا، درست در قلب قبرس قرار دارد.

 

رستوران های قبرس

رستوران های قبرس

۱۰-کافه هنر ۱۹۰۰

فضای گرم و خانگی در کافه‌هنر ۱۹۰۰چیزی بسیار بیشتر از فقط صرف یک غذا است، زیرا این کافه به عنوان فروشگاهی جالب برای انواع بریک آ براک نیز عمل می کند، از سازهای سنتی قبرسی گرفته تا بشقاب های چینی‌ای که در این کافه موجود هستند. این مکان به عنوان یک گالری هنری نیز عمل می کند و انواع عکس ها و تصاویر را از سبک‌ها و ریشه‌های مختلف عرضه می‌کند. غذاهای ساده و خانگی، با غذاهای خوشمزه مانند گوشت بره در پونه کوهی یا مرغ در سس آبجو، به جذابیت آن می افزایند، و یک تجربه صرف غذای دلپذیر را برای شما در قبرس شمالی به ارمغان می‌آورد.